CoinAjans.com
Altcoin

Litecoin’de Hash Gücü Düşüşünü Sürdürüyor – Tehlike Kapıda mı?

Kriptokoin – Litecoin’in hash gücü Temmuz ayındaki 520 terahash’lık değerden % 70 oranında düşerek şu anda sadece 150 terahash değerinde bulunuyor.

FairSpin

Para birimi yaz aylarında fiyatı 150 $’a ulaştığında halving etkinliği gerçekleşti. Bu fiyat şu ana kadar üçte iki oranında azalarak 50 doların altına inmiş durumda.

Litecoin hashrate, Dec 2019

StormGain

Litecoin’in fiyatı Aralık 2017’deki 400 dolarlık zirveden bu yana yaklaşık % 90 oranında azalmış vaziyette.

İlginçtir ki, fiyat en düşük seviyelere ulaştığında bile hash gücü yalnızca 100 terahash değerindeydi. Bu seviyede fiyat düşüp 20 doların en düşük seviyesine düştüğü zaman bile hash gücü yükseliyordu.

O zamandan beri fiyat ve hash güücü halving beklentisiyle yükseldi, ancak kısa süre sonra ikisi de düştü.

Hash gücündeki önemli artışın bir nedeni, yeni ve çok daha güçlü Asicler.

Bu yüzden yükseliş, litecoin madencilik ağına katılan yeni insanların veya daha fazla Asiclerin eklenmesi nedeniyle daha az olabilirdi, ama asic donanımın “güncellenmesi” nedeniyle yükseliş gerçekleşti.

Şimdi, madencilerin bu ekipmanı kullanmaya devam edemeyecekleri görülüyor, % 70’lik düşüş oranı % 51’lik bir saldırıyı oldukça kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte, Litecoin, gpus üzerinde çalışan Ethereum’un aksine, uzman asiclere sahip. Bu yüzden madencilerin kendilerine saldırmaları ihtimali bulunuyor.

Bu tür bir saldırı, ağın her zaman olduğu gibi çalışmasını sağlayan zorluk ayarlamalarından dolayı pek mümkün değil. Ancak şimdi daha düşük güvenlik nedeniyle varlık fiyat olarak daha önceki değerinden düşük durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

XRP, Coinbase’de 8.300 Dolardan Satıldı!

Coin Ajans

İşte 5 Başarılı Analistten “Nokta Atışı” Ripple Tahminleri

Coin Ajans

Google’daki Ethereum Aramaları Son 20 Ayın En Düşük Seviyesinde

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası