CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Madenci adreslerinden çıkan Bitcoin 10 yıl eskiye döndü!

kripto para haber coinajans

Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Glassnode’a göre, Perşembe günü madencilerin adreslerinden transfer edilen Bitcoin miktarının yedi günlük ortalaması, 3 Şubat 2010’dan beri görülmeyen seviyelerde geziniyor.

Glassnode’un haftalık raporunda belirttiği gibi, madenciler tarafından borsalara gönderilen coin sayısı da bir yılın en düşük seviyesinde.

Londra merkezli Eterna Capital’in baş yatırım sorumlusu Asim Ahmad, konuyla ilgili olarak CoinDesk‘e yaptığı açıklamada, “Bu verimli madencilerin Bitcoin biriktirdiklerinin bir işareti. Sadece bir miktar BTC satıyorlar.” dedi.

Madenci adreslerinden çıkan Bitcoin 10 yıl eskiye döndü! 1

Madencilerin Bitcoin biriktirmeleri, satmak için bir fiyat artışı beklediklerini gösterebilir. Bu nedenle piyasa, bir sonraki önemli bir fiyat artışı esnasında normalden daha yüksek bir madenci satışıyla karşı karşıya kalabilir ve bu da yükselen fiyatı frenleyebilir.

Ahmad, madenci cüzdanlarından çıkan miktarın düşmesinin bir diğer ana nedeninin Mayıs ayında gerçekleşen blok ödülü yarılanmasından beri üretilen Bitcoin’deki azalma olduğunu söyledi.

Öte yandan Bitcoin ağına madenci katılımı da yarılanmadan sonra iyileşme gösteriyor. Yarılanmayı takiben yüzde 30’un üzerinde düşen hash rate, son günlerde zirve seviyelerini yakalamaya çok yaklaştı. Hash rate’teki yükselişi takiben Bitcoin zorluğu da birkaç gün önce yüzde 15 oranında yükselmişti.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 9320 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Binance, Yarın 5 Kripto Para Çiftini Liste Dışı Edecek

Kripto para piyasası çökerken bu borsadaki hacimler rekor kırdı!

Coin Ajans

ABD’deki Resmi Bir Belgede İlk Kez XRP’den Bahsedildi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası