CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Madenciler kazdıklarından fazla Bitcoin satmaya başladı

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Mart ayında Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı madenciler finansal sorunlar yaşıyor. Madenciler kazdıklarından fazla Bitcoin satmaya başladı.


Madenciler kazdıklarından fazla Bitcoin satıyor

Korona Salgınının neden olduğu panik havasında Bitcoin fiyatları, Mart ayında 3,800 dolar bandına kadar geriledi. Panik havasını atlatan Bitcoin yatırımcıları, tekrardan alıma geçti. Alım baskısı sayesinde fiyatlar tekrardan yükseliyor. Yazının kaleme alındığı saatte 13 Mart’taki dip değere göre Bitcoin, yüzde 76 daha değerli ve 6,700 dolardan alıcı buluyor. Aşağıdaki grafikte 2020 yılı boyunca Bitcoin’deki fiyat değişimlerini görüyoruz.

kazdıklarından fazla Bitcoin

Bitcoin kısmen değer kazanmasına rağmen madenciler, Bitcoin satışlarına devam ediyor. ByteTree tarafından hesaplanan envanter dönüşüm oranı (edo), 21 gün için 100’ün üzerinde. EDO, 100’ün üzerindeyken madenciler kazdıklarından fazla Bitcoin satıyor. EDO 100’ün altındayken Bitcoin birikim yapıyorlar.

Lütfen Bkz: Sınırsız mali politikaların Bitcoin üzerine etkileri

Kripto para analisti Connor Abendschein’e göre piyasanın genelindeki alım baskısı, madencileri sattıkları Bitcoin’leri absorve edebiliyor. Bu nedenle Bitcoin fiyatları 13 Mart’tan sonra artış gösteriyor.

Two Prime’ın COO’su da madenciler tarafından satılan Bitcoin’lerin fiyatları olumsuz yönde etkileyecek kadar yeterli olmadığını düşünüyor.

Lütfen Bkz: Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Madenciler de Korona Salgını nedeniyle hem şahsi ihtiyaçlarını hem de işletme maliyetlerini karşılamak için bir miktar nakit paraya ihtiyaç duymuş olabilir. Bu nedenle madencilerin bir süre Bitcoin satışında bulunduktan sonra tasarrufa yönelecekleri bekleniyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Ünlü Milyarderden Bitcoin Tahmini: Kemerlerinizi Bağlayın! Yeni ATH Geliyor

İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Son Dump’ın Nedeni

Analistler Uyarıyor: Bitcoin Çok Yakında Bu Korkunç CME Boşluğunu Doldurabilir!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası