CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Madenciler Yarattıkları Bitcoin’den Daha Fazlasını Satıyorlar

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin (BTC) son yükseliş hareketlerini uzatmaya hazır gibi görünse de, yeni Bitcoin üretmekten sorumlu olan madenciler satışlarını artırdı.

CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi’ne göre, dünyanın piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, 13 gün içinde 3.867 $’dan 7.000 $’a yükseldi. Ancak, kripto veri şirketi ByteTree tarafından madenciler tarafından tutulan envanter seviyelerindeki değişiklikleri izlemek için oluşturulan bir ölçü olan madencinin dönme envanteri (MRI) rakamına göre, yüzde 81’lik toparlanma rallisinde madenciler ürettiklerinden daha fazla koin sattılar.

mri

21 günlük hareketli MRI, 4.000 $’ın altındaki en düşük seviyeden toparlanma süresi boyunca 100’ün üzerinde kaldı. 100’ün üzerindeki bir MRI, madencilerin kendi madenlerinden daha fazla sattıkları ve envanteri tükettiği anlamına gelirken, 100’ün altındaki bir MRI okuması, madencilerin kendi madenlerinden daha az satarak envanteri topladıklarını gösteriyor.

Fiyatlar artmaya devam ettiğinden, madencilerin piyasayı
beslediği bitcoin için fazlasıyla iştah vardı.

Madencilik havuzları borsalara akan en yüksek bitcoin yüzdesini oluşturur ve fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahipler. Ancak, bazıları piyasanın tepkisini olumlu bir gösterge olarak görüyor.

Madenciler Yarattıkları Bitcoin’den Daha Fazlasını Satıyorlar 3

Digital Bitets Data’da kripto araştırma analisti Connor Abendschein, “Bitcoin fiyatı yerel düşüklerden keskin bir şekilde toparlanabiliyor ve alıcılar madenciler tarafından satılan ekstra bitcoin’i az bir etki ile emebiliyorsa, bu durum genel pazarda bir güç göstergesidir” diyor.

Madenciler, ByteTree’nin kurucusu ve Başkanı Charlie Morris
tarafından belirtildiği üzere Çarşamba günü envanterde kaldı.

Madenci Satışları

Morris, Çarşamba günkü Avrupa işlem saatlerinde “Madenciler 1,588 mayına karşı 2.788 sattılar, piyasayı çarptılar, ancak piyasa bunu aldı. Bu boğa anlamına geliyor” diyor. Kripto para birimi Asya oturumu sırasında muhtemelen madenci satışında 6.700 $’dan 6.500 $’a düştü, ancak günün ilerleyen saatlerinde kayıpları tersine çevirdi.

Bununla birlikte, diğer analistler, net madenci
satışlarındaki bir günlük varyansların, piyasanın yükselişinin geçerli bir
değerlendirmesini yapmak için genellikle çok küçük olduğu görüşünde.

Fintech şirketi Two Prime’da COO’su Alexander S. Blum “Çarşamba günkü 2,788 satış hacmi, daha büyük bitcoin fiyat hareketleri üzerinde fazla anlam taşıyacak kadar istatistiksel olarak anlamlı değildi. Dünyadaki Bitcoin miktarıyla karşılaştırıldığında, madenci satışları yüzde 1’den azdı” ifadelerini kullanıyor.

Yine de madenciler fiyatların geri kazanılması sırasında
daha fazla koin sattıkları için, piyasanın altında yatan gücün göstergesi
olabilir. Başka bir deyişle, fiyat ralli ayaklarına sahip gibi görünüyor.

Tehlikeli Gidişat

Bununla birlikte, kripto para birimi geleneksel pazarlardaki riskten kaçınma nöbetlerine karşı savunmasız kalmaya devam ediyor. Küresel özkaynaklar geçtiğimiz birkaç gün içinde, özellikle ABD tarafından açıklanan büyük mali ve parasal önlem nedeniyle bir miktar güç kazandı.

Bununla birlikte, koronavirüs salgını herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermemekte. Piyasaların beklenenden daha büyük bir  ekonomik hasarla karşı karşıya kalacağı belirtiliyor. Örneğin, ABD’nin ilk işsizlik başvuruları, ekonomistlerin 1,5 milyon yeni talep beklentisine karşılık olarak 21 Mart’ı bitiren haftada 3 milyonu aştı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu pazarın belirli
köşelerinden bazı korkunç tahminler bekleniyor.

Ünlü altın tutkunu (ve kripto şüphecisi) Peter Schiff
Perşembe günü erken saatlerde tweet attı ve şöyle dedi:

“Şu anda olanların ekonomik kriz olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu sağlık krizi. Ekonomik kriz bunu izleyen krizdir ve mali ve parasal tedaviden kaynaklanacaktır. Kriz sadece Büyük Durgunluktan daha büyük değil, Büyük Buhran’dan da daha kötü olacak.”

Swissquote Bank’ta dijital varlıkların başkanı Chris Thomas “Bir başka likidite krizi için temkinli olmalıyız” ifadelerini kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Kripto korku ve açgözlülük endeksi Ekim 2020 seviyelerine geriledi

Bitcoin yarılamaya 4 ay kaldı – Ne beklenmeli?

Coin Ajans

Porno Şantajı İle 5 Ayda 500.000 Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdiler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası