CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Madencilerin Bitcoin Fiyatına Etkisi Endişe Edecek Şekilde Düşüyor! Sırada Ne Var?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in fiyatı, farklı temel faktörlerden etkileniyor. Yeni bir araştırmaya göre, madencilerin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi,  yavaş yavaş azalmaya başladı. Araştırmanın arkasındaki on-chian analitik web sitesi Coinmetrics, madencilerin yıllık Bitcoin kazançlarındaki ek birikime rağmen, kontrol seviyelerinin ve Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkisinin bu yıl %25’ten %18’e düştüğünü gözlemledi. Bu düşüş, madencilik faaliyetlerinin çok yüksek olduğu 2015’ten itibaren kademeli bir süreç aldı. Madencilik faaliyetleri büyük bir düşüşe geçtiği için, Bitcoin piyasalarının dinamikleri madenciler için farklı bir yöne işaret ediyor gibi görünüyor.

Araştırma: Madencilerin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi azalmaya başladı!

Sıradan Bitcoin yatırımcılarından farklı olarak, madencilerin yeni çıkarılan Bitcoin’lere erişimleri olduğundan Bitcoin satın almaları gerekmiyor. Bu da onları “varlıkların doğal net satıcıları” yapıyor ve işlem faaliyetleri yoluyla Bitcoin fiyatını etkileme yeteneklerini daha da genişletiyor. Coinmetrics araştırması kapsamında, madencilerin piyasadaki etkilerinin şu anda ne olduğunu analiz etti. Şirket, her ikisi de blok ödülleriyle ilişkili olan madenci ve havuz adreslerinden veri çekerek, madencilerin her geçen yıl daha az Bitcoin tedarik ettiklerini keşfetti. 

Madencilerin holdingleri ve net transfer hacimleri gibi on-chain ölçümler, madencilerin ağ üzerindeki etkisinin yavaş yavaş azaldığını gösteriyor. Bununla birlikte, hala önemli miktarda faaliyetten sorumlular ve toplam Bitcoin arzının önemli bir bölümünü kontrol ediyorlar. Brüt akış hacimleri gibi bazı ölçümler de madenci faaliyetinin hem dolar hem de Bitcoin açısından arttığına işaret ediyor.


Madencilerin Bitcoin Fiyatına Etkisi Endişe Edecek Şekilde Düşüyor! Sırada Ne Var? 3

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bu piyasa döngüsü analizine göre Bitcoin henüz dibi görmedi!

Coin Ajans

Sert düşen Bitcoin’de işte bugün izlenecek seviyeler

Bitcoin ile altcoinler arasındaki korelasyon ilginç sinyaller veriyor! Altcoinler bağımsızılık ilan edebilir mi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası