CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Maduro’dan emeklilere bedava Petro coin sürprizi

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Venezuela’da bedava Petro coin verilecek. Ülke lideri Nicolas Maduro, bu Noel’de emeklilere bayram hediyesi olarak Petro vereceklerini söyledi.


Emeklilere bedava Petro coin sürprizi

Venezuela yerel medyası, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun emeklilere “Noel bonusu” olarak Petro vermeyi planladığını duyurdu. İlginç olanı şu ki çoğu Venezuelalı daha doğrusu ortalama bir vatandaş Petro kullanmıyor. Yine de Maduro Petro kullanan 27 bin işletmenin olduğunu iddia ediyor.

Venezüella Başkanı ve Birleşik Sosyalist Parti lideri Nicolas Maduro, hükümetin bu Noel’de emeklilere hediye olarak ülkenin kripto parası Petro bonusu vermeyi planladığını bildirdi. Petro (PTR), bir ülke tarafından çıkarılan ilk kripto para. O zamandan bu yana bu dijital varlık birçok tartışmanın odağında oldu. Birçokları bu kripto paranın ABD tarafından başlatılan uluslararası yaptırımları atlatmak için hükümet yetkilileri tarafından kullanıldığını düşünüyor.

İlgili – Trump’ın Petro coini yasaklama hamlesi tüm kripto paraları etkileyebilir

Birçok kaynağa göre, PTR sadece “promosyon” amaçlar için kullanılıyor. Şimdi ise bu yıl Noel döneminde Maduro emeklilere hediye olarak Petro vermeyi düşünüyor. Yerel haber sitesi 17 Kasım’da Twitter üzerinden şöyle duyurdu: “Maduro, emekliler için Noel bonusunu petrol ile vereceğini duyurdu.”

Geçen yıl da emeklilerin aylık bonusları iddialara göre izinleri bile olmadan PTR’ye dönüştürülmüştü. Şimdi ise bu yıl Noel bonusu da Petro ile verilecek.

Haberlere göre, Moskova’yı ziyaret eden Maduro, Rusya’yı da Petro kullanmak için ikna etmeye çalışmış. Birleşik Sosyalist Parti lideri, Belarus’a borçlarını ödemek için de Petro’yu kullanma girişiminde bulunmuştu. Ayrıca OPEC üyelerine de PTR vermek istemişti.

İlgili – Çin, kendi dijital para birimini oluşturan ilk ülke oluyor: DCEP coin

Bu arada Maduro Petro hakkında şunları söylemişti: “Petro, ekonomiyi temizlemek için bütün ulusal ekonomi için yasal bir muhasebe kaydı haline geldi.” Ona göre Petro ile ilgili işlem yapan ve kullanan 27 bin kuruluş var.

Kaynak

İlgili Haberler

Stellar koronavirüsten etkilenenler için milyonlarca XLM bağışladı

Coin Ajans

Cardano’da Uzun Sürenin Ardından Güzel Bir Ralli Yaşanıyor

Coin Ajans

OKEx’ten XRP ve ETC’ye Vadeli İşlem Desteği

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası