CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Mahkemeden şok Ripple kararı! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com

Ripple davasında bu sefer SEC’in yüzü gülüyor. Mahkeme aldığı yeni kararla, SEC’in istediği yönde bir karar verdi. Ripple ise bu karara karşı çıkıyordu.


Mahkemeden şok Ripple kararı!

Federal yargıç, Ripple (XRP) aleyhindeki dava için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) istediği ek 2 aylık süreyi verdi. Yeni dava dosyaları bunu gösteriyor.

Yargıç Sarah Netburn, yeni bir kararla SEC’in istediği ek süreyi verdi. Ancak buna rağmen, SEC’e davaya hazarlık için verdiği ek sürenin “davayı çözmek için planlanan zamanı” aşma gibi bir etkisi olmayacağını söylüyor. Yargıç kararın açıklamasında şöyle diyor:

“SEC’in istediği ek süre, her iki tarafın da ilgili belgeleri düzgün hazırlamasına ve uzman görüşleri için hazırlık yapmasına izin verecek.”

SEC’in Ripple aleyhinde açtığı dava şu an “keşif aşamasında”. Bu aşamada taraflar ilgili bilgiler ve delilleri topluyor ve mahkeme için hazırlık yapıyor.

İlgili – Ripple nasıl alınır? XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Ripple Mahkemeden şok Ripple kararı!

SEC, söz konusu delil toplama ve uzmanlara başvurma süresinin son tarihini 14 Kasım’dan 14 Ocak 2022 tarihine ertelenmesini istemişti. Gerekçe olarak ise “ilgili raporları incelememek ve en az 14 uzmanın şahit olarak dinlenmesine hazırlık yapmak için” yeterli süresi olmadığını göstermişti. ABD’li düzenleyici kurum, bu istediği ek sürenin davanın sonuca kavuşma sürecini uzatmayacağını da iddia etmişti.

Ripple, sürenin 14 Ocak’a ertelenmesine karşı çıkıyordu. Finans ve teknoloji şirketi, sürenin ancak 10 Aralık’a kadar uzatılabileceğini söylüyordu. Ona göre 2 aylık uzatma, “söz konusu keşif aşamasının gereksiz yerel uzatılması” anlamına geliyor.

Avukat ve kripto konusunda yasal uzman Jeremy Hogan (aynı zamanda Ripple destekçisi), yargıcın verdiği karar konusunda aynı görüşte değil. Ona göre bu süre uzatma, davanın sonuçlanma tarihini etkileyecek.

Mevcut uzatmadan sonra Ripple – SEC davasının Mart – Mayıs 2020 döneminde biteceği düşünülüyor.

Kaynak

İlgili – Ripple (XRP) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

“Ripple XRP satışında bulunmak zorunda”: Ripple CFO’su

Coin Ajans

Ripple’ın XRP satışları yüzde 80 azaldı

Coin Ajans

Ripple en başarılı finansman sağlayan blokchain şirketi oldu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası