CoinAjans.com
Altcoin

MakerDAO entegrasyonu Chainlink talebini patlatabilir

MakerDAO entegrasyonu Chainlink talebini patlatabilir 1

Son günlerde yakaladığı ivme sayesinde Chainlink, CoinMarketCap sıralamasında top 10’a aday kripto para. MakerDAO entegrasyonu Chainlink talebindeki artışı sürekli hale getirebilir.

koinmedya_bybit

MakerDAO entegrasyonu Chainlink talebini arttırabilir

Multi-Collateral DAI (MakerDAO) stabil coin’i CoinMarketCap’te 53’üncü sırada listeleniyor. DAI, değerini 1 dolara sabitlediği için 13 Mart’taki kriz dahil fiyatlarında ciddi bir dalgalanma gözlenmiyor. DAI, Kasım 2019’dan beri CoinMarketCap’te listeleniyor ve toplam piyasa değeri 87.78 milyon dolar.

Lütfen Bkz: Chainlink nedir? Link coin yatırım için uygun mu?

DEFI platformlarının stabil coin’i olarak da bilinen MakerDAO, Chainlink’i teminat olarak göstermeyi planlıyor.

DAI, stabil bir coin olduğu için DAI talebindeki artışlar fiyatlarda artışa neden olmuyor. DAI fiyatını 1 dolara eşit tutmak için piyasadaki MakerDAO’nun DAI arzını kontrol etmesi gerekiyor. Ancak son zamanlarda DEFI platformlarındaki talep artışı, DAI’de likidite sorunlarının yaşanmasına yol açıyor. MakerDAO, bu sorunu Chainlink blockchain’inden destek alarak çözmeyi planlıyor. DAI, kendi stabil coin’ini ChainLink ile teminatlandırmayı planlıyor.

Son günlerde artan stabil coin talebini de dikkate alacak olursak MakerDAO ve Chainlink entegrasyonu, Chainlink talebini arttırabilir.

Lütfen Bkz: “Link fantastik bir proje”: Tyler Winklevoss

Chainlink son günlerde iyi bir ivme yakalayarak CoinMarketCap sıralamasında 11’incı sıraya kadar yükseldi.

MakerDAO entegrasyonu Chainlink

Chainlink, tüm zamanların rekorunu 4 Mart 2020’de kırdı ve 4.95 doları gördü. Sonrasında Korona Salgınının küresel piyasalarda neden olduğu panik ortamı nedeniyle tüm dijital varlıklarla birlikte Chainlink de değer kaybetmeye başladı ve 17 Mart’ta 1.75 dolara düşerek dibi gördü.

Neyse ki Link kayıplarının çoğunu talefi etti ve yazının kaleme alındığı saatte 3.75 dolardan işlem görüyor. ChainLink, önümüzdeki dönemlerde yeni rekorlara imza atabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Ünlü Analistten Ripple İddiası Geldi: XRP % 175’lik Boğaya Hazırlanıyor

Coin Ajans

İşte 2019’da Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Vurulan 5 Darbe!

Coin Ajans

Yeni bir küresel krize doğru giderken altcoin yatırımcıları dikkat!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası