CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Mart Ayı Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Üzerken, Borsaları Zengin Etti

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – 2020 yılının Mart ayı Bitcoin sahipleri için en volatil ve kârsız aylardan biri olmasına rağmen, borsalar bu belirsizlikten büyük ölçüde yararlandı.

12 Mart Satış Hacmi

Kripto para borsaları için ana gelir kaynağı ticaret ücretlerinden geliyor, bu nedenle yüksek hacimli günlerde gelirlerinde bir artış oluyor. Bitcoin’in değerinin % 37’sini kaybettiği gün olan 12 Mart, Bitcoin ticaret hacminde önemli bir artış oldu ve Bitfinex’in hacmi neredeyse % 1.000 patladı.

Source: Cointelegraph, bitcoinity.org, Coinmarketcap

Ayrıca, fiyat hareketinin yönü ile borsa hacimleri arasında açık bir ilişki bulunuyor. Aşağıdaki korelasyon tablosuna göre, veri kümesinde yer alan tüm borsalardaki Bitcoin hacmi fiyat ile negatif korelasyon gösteriyor. Başka bir deyişle, ayı günlerinde hacim daha yüksek olma eğiliminde. Bitfinex’in Bitcoin hacmi en yüksek korelasyonu gösteriyor. Buna ek olarak, Mart ayında hacmi % 230’luk standart sapmayla en volatil olanıydı.

Source: Cointelegraph, bitcoinity.org, Coinmarketcap

Borsaların Bitcoin fiyatının serbest düşüşte olduğu günlerde, özellikle de 12 Mart’ta iyi olduğu açık olsa da, borsalar için gerçek kazançlar, kripto para birimlerinin yönüne bakılmaksızın fiyatlarda oluşan volatilitenin oluştuğu günlerde meydana geliyor. Fiyat değişiminin hacmi ve mutlak değeri arasındaki korelasyon daha da güçlüdür.

Source: Cointelegraph, bitcoinity.org, Coinmarketcap

ABD merkezli Coinbase ve Kraken borsalarının hacmi, ayı günlerinde off-shore borsalar olan Bitfinex ve Bitstamp’tan daha az volatildi ve bu nedenle daha az kar elde ettiler. Verilerden, sellofflar sırasında artan hacmin sellof’a neden olup olmadığı veya buna yanıt verip vermediği sonucuna varmak ise imkansız.

Source: Cointelegraph, bitcoinity.org, Coinmarketcap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

224 Yıllık Alman Banka 2021’de Bitcoin, Ethereum ve Stellar Fonu Sunacak

BitMEX borsasından milyonlarca dolarlık Bitcoin short vurgunu

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Yüksek Korku Endeksi Alım Fırsatı mı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası