CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Max Keiser: Bankalar kripto tutmaya başladıysa bu iş bitmiştir! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

ABD Bankalarının Bitcoin ve kripto para saklama işlemlerine başlamasına ünlü yatırımcı, bankalar kripto tutmaya başladıysa bu iş bitmiştir açıklamasında bulundu.


Bankalar kripto para ve Bitcoin tutmaya başlıyor!

2020’nin başlarında ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’e bankaların finansal destek vermeye başlaması ABD Bankacılık Sisteminin kripto para piyasalarına yönelik tutumunu yumuşattığına yönelik ilk sinyali vermişti. ABD merkezli denetleme ve düzenleme ofisi, ABD merkezli bankalara Bitcoin ve kripto paralar konusunda gözetim (custody) izni verdi. Bu sayede bankalar, müşterileri adına Bitcoin ve kripto para tutabilecek ve kripto paraların güvenliğini sağlayabilecek.

Bankaların 2020 yılına kadar kripto para piyasalarına yönelik tutumları oldukça katıydı. Örneğin geçtiğimiz yıl Bank of America, Tron’un CEO’su Justin Sun dahil kripto para piyasalarında işlem gören birçok girişimcinin ve yatırımcının hesaplarını dondurdu. Bank of America’nın hesapları dondurmasındaki gerekçesi ise müşterilerinin Bitcoin ticareti yapmasıydı. Yine ABD merkezli Wells Fargo da Bitcoin ticareti yapan müşterilerin kredi kartlarını iptal ediyordu. Şimdi ise bizzat ABD’li bankalar Bitcoin ve kripto para tutabilecek.

Ünlü yorumcu ve Bitcoin taraftarı Max Keiser bankacılık politikasındaki bu değişimi şu ifadelerle açıklıyor:

koinmedya_brave

“Bankaların Bitcoin tutmaya başlaması paniklediklerini gösteriyor. Bitcoin’i görmezden gelmeyi isterlerdi ancak fiat paralar çöküyor…”

Forbes’in en sonki raporuna göre FED’in aylık açığı 864 milyar dolara çıkarak aylık bazda tüm zamanların rekorunu kırdı. ABD’nin toplam borcu ise 23.7 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca ABD Başkalı Trump, devletin borçlanma limitlerini kaldırdı.

Bu derecede yüksek açıklar, doları değerini ve konumunu tehlikeye atıyor. Bu makro ekonomik şartlar ise Bitcoin ve altın lehine bir ortam oluşturuyor. Altın tüm zamanların rekoruna doğru koşuyor.

ABD’li bankaların Bitcoin saklama hizmeti vermeye başlamasının bir adım sonrası ise yatırım bankalarının portföylerinde Bitcoin tutmaya başlaması olabilir.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

7 Yıllık Bitcoin Birikimini Kaybeden İsme Bağış Yağıyor

Pantera Capital CEO’su: DeFi, 5 yılda Bitcoin’in performansını aşacak

100 milyon dolarlık Bitcoin olayında 20 yıl hapis istemi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası