CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Mayer Multiple Göstergesine Göre Bitcoin’in Daha Gidecek Yolu Var

kripto para haber coinajans

9300 dolar civarında bir fiyattan işlem gören ve 12 Mart çöküşünden bu yana yaklaşık %145 değer kazanan Bitcoin, 2. çeyrekte çok ciddi artışlar görmesine rağmen uzmanlara göre hala değerinin altında.

Trace Mayer tarafından hazırlanan ve Bitcoin’in anlık fiyatıyla 200 günlük hareketli ortalamasının oranını alan Mayer Multiple şu an, tüm yaşanan yükselişlere rağmen 1.15’te. Bu rakamın, 2.4’ün altında olması ise, BTC’nin olması gereken değerin altında olduğunu işaret ediyor. Bu oran 2.4’ün üzerinde olursa, Bitcoin’in aşır alım gördüğü ve bir boğa sezonu hatta çılgınlığının görülebileceği anlamı çıkar.

Oranın 2.4’ün üzerine çıktığı son gün 1 Aralık 2017’ydi. O günün 2 hafta sonrasında ise Bitcoin tam 2 katına çıkarak 20 bin dolarlık rekor seviyeye ulaşmıştı. 22 Aralık’ta ise 12 bin dolara geri çekilmişti. Benzer şekilde oranın 2.4’ün üzerine çıktığı Nisan ve Aralık 2013’te de piyasa zirve noktalara ulaşmıştı.

Sonuç olarak 2.4 seviyesinden şu anda %50 daha aşağıda olan oranla beraber, Bitcoin’in daha az dirençli olduğu yolun seviyesi de üste çıkmış oluyor. Bunun asıl sebebi ise Bitcoin Mayer Multiple genel ortalamasının da 1,44’ün altında olması.

“Bitcoin toplamak için iyi zamanlar”

Mayer Multiple’ın Twitter hesabından verilen bilgiye göre de indikatörün başladığı günden bu yana geçen zamanın yüzde 52’sinde oran 1.15’in üzerindeydi. Bitcoin analiz şirketi Ecoinometrics‘e göre bu, ‘satoshi’ (Bitcoin’in alt birimleri) toplamak için iyi bir dönem olduğunu gösteriyor.

Mayer Multiple’in kurucusu Trace Mayer tarafından yapılan simülasyonlar, geçmişte bir yatırımcının oran 2.4’ün altında olduğunda Bitcoin biriktirerek daha iyi sonuçlar elde ettiğini gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitfinex ve Tether’e açılan manipülasyon davası iki borsaya daha sıçradı

Kripto Para Sektörünü Sarsan Olayın Tanığı Konuştu: Ambargolar Konuşulmadı

Coin Ajans

Bitcoin’in mucidi Satoshi’yi soruşturan ünlü gazeteci, yeni bilgiler açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası