CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Merkezsiz borsa coinleri rakiplerinden 5 kat daha fazla kazandırdı – İşte o coinler! TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Merkezsiz borsa coinleri, yılın başından bu yana sağladıkları getiriler ile merkezi borsaların coinlerine beş katlık bir fark attı.


Merkezsiz borsa coinlerinin yüksek performansı

Merkezsiz borsalar (DEX) artan oranda bir benimsenme görüyor. Bu durum DEX tokenlerin, merkezi borsa rakiplerine kıyasla yılın başından bu yana olan (year-to-date – YTD) performansı ile fark atmasında da görülüyor.

Merkezi kripto borsaları hala işlem faaliyetlerinde aslan payına sahip. Buna rağmen öyle görünüyor ki DEX platformları da hız kazanmaya başlıyor. Merkezsiz borsalardaki işlem hizmetleri de artmaya devam ediyor. Bu borsalar protokol güncellemelerine devam ederken, merkezsiz borsaların kullanımını da daha kolay hale getiriyor.

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

koinmedya_brave

DEX tokenler yüzde 241 yükseldi

Kripto para analiz platformu Messari’ye göre, DEX tokenler 2020’de şimdiye kadar merkezi borsaların (centralized exchange – CEX) tokenleri ile kıyaslandığında beş kat daha iyi performans gösterdiler. Gerçekten de Messari verilerine göre DEX tokenlerin ortalama performansı yüzde 241. CEX coinlerin ise yüzde 44.

DEX ve CEX tokenlerin YTD performansları

Merkezsiz borsa coinlerinin yılın başından bu yana sağladıkları getiriler ile merkezi borsaların coinlerine beş katlık bir fark attı.

Kaynak: Twitter

koinmedya_brave

Kyber Network (KNC), en iyi performansa sahip kripto borsası yerel tokeni. KNC, yılın başından bu yana yüzde 550 değer kazandı. Son 24 saatte ise KNC yüzde 28 yükseldi. Haziran’ın başından bu yana yükselişini sürdürürken, değerini ikiye katladı.

DEX token kategorisinde diğer en iyi performans gösteren kripto paralar ve yılın başından bu yana olan yükselişleri şöyle: Loopring (LRC) yüzde 385, AirSwap (AST) ve IDEX (IDEX) her biri yüzde 270. Bancor (BNT) yüzde 226 ve 0x (ZRX) de yüzde 116 ile yılın başından bu yana yüksek performans gösteren merkezsiz borsa coinleri.

İlgili – Hackerler kripto borsasını rehin aldı – Ethereum’da 5 milyon dolar işlem ücretinin sırrı

CEX tokenleri arasında ise en iyi performans OKEx kripto para borsasının yerel coini OKB’de. 1 Ocak’ta 2.61 dolar olan bu kripto para, şimdiye kadar değerini ikiye katladı ve 5.34 dolardan işlem görüyor.

Huobi token (HT) de Mart’taki çöküşten toparlanarak değerini ikiye katladı. Bitfinex’in LEO ve FTX token (FTT) de YTD olarak yüzde 50’den fazla yükseldiler. Yine de DEX token performansının çok altındalar.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Weiss Rating’ten Cardano ve Algorand projelerine övgü

Coin Ajans

Tezos ve Algo uluslararası standartlara uyumlu hale geliyor TAKİP ET

%0,055 ile En Düşük Komisyon Huobi’de! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası