CoinAjans.com
Altcoin

Microsoft haberi sonrası Enjin pump yaptı: Yüzde 37 artış!

fairspin_koinmedya

Microsoft haberi ile Enjin pump yaptı. Değerini üçte bir oranında artıran ENJ coin 0.083 dolara kadar yükseldi.


Enjin pump yaptı

Enjin projesi Dünyanın en büyük oyun tabanlı projelerinden biri. Çin’in oyun sektöründe büyük atılım yapmak isteyen proje, bilişim devi Microsoft’la masaya oturdu. Dün yayınlanan Microsoft haberi Enjin coinde patlama etkisi yaptı.

Dün, Microsoft geliştirici resmi twitter hesabı üzerinden açıklanan habere göre firma, Enjin projesi ile birlikte tokenize edilmiş ödül programı düzenleyecek. Ethereum platformu üzerinden gerçekleştirilecek olan etkinlik için pilot bölge olarak batı Avrupa ülkeleri seçildi.

Microsoft duyurusundan kısa süre sonra Enjin boğaları harekete geçti. ENJ piyasa büyüklüğü %42 oranında artarak 65 milyon dolara çıktı. ENJ coin bu performansı ile en büyük 100 kripto para içinde günün en çok kazandıran projesi oldu.

Microsoft blockchain tabanlı tanıma programı başlatıyor. Bu program çerçevesine katılımcılar, firmanın bulut bilgisayar platformu Azure üzerinden ödüllendirilecek. Programın geliştirilmesi konusunda katma değer üretebilecek; danışmanlık, kod yazımı, hata ayıklama veya Azure hakkında blog yazarlığı gibi konularda katkıda bulunanlar kripto para kazanmaya hak kazanacaklar.

Teknoloji devi bu amaçla 12.000 non-fungible yani borsalarda satılamayan türden ERC-1155 tokeni üretti. Bu standardın üreticilerinden biri doğrudan doğruda ENJ kurucu ortaklarından Witek Radomski.

Microsoft günden güne daha fazla blockchain projesi ie ortak iş yapmaya başladı. Enjin’in yanı sıra Hyperledger, NEO ve Truffle ilk sırada akla gelenler.

Enjin coin 2019 yılı Mart ayında Samsung’la anlaşma yaptığını açıklamış ve %400’lük performansa imza atmıştı. Mart ayı başlarında gerçekleşen bu olay mini altcoin sezonunu ateşlemişti. Dün gelen Microsoft haberi de Mart ayındakine benzer bir etki yapacak mı hep beraber göreceğiz.

Kaynak

İlgili Haberler

Binance Coin ayı flamasında hareket ediyor – Daha fazla düşer mi?

Coin Ajans

Bitcoin 2017 yılından beri en kötü gününü yaşadı

Coin Ajans

Başarılı Analistler 2020’de Patlayacak 5 Altcoin’i Belirledi! İşte Nedenleri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası