CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

MicroStrategy 650 Milyon Dolarlık Bitcoin Almaya Hazırlanıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – MicroStrategy, 650 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil satışını şimdiden tamamladı. Şirket, satıştan elde ettiği geliri daha fazla Bitcoin (BTC) satın almak için kullanacak.

MicroStrategy, halihazırda dijital para biriminin en büyük kurumsal sahiplerinden biridir. Ancak sahip olduğu 40.000’den fazla BTC, CEO Michael Saylor için yeterli değil gibi görünüyor.

MicroStrategy’nin tahvil satışında beklenenden 150 milyon dolar daha fazla toplandı

MicroStrategy ve CEO’su Michael Saylor, kısa sürede kripto para birimi endüstrisinde en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Şirket, bu yıl Ağustos ayında hazine rezervinin bir kısmını Bitcoin satın almak için kullandığını duyurduğunda dikkatleri üzerine çekmişti.

MicroStrategy daha sonra daha fazla satın aldı ve toplam varlığını 40.000 BTC’nin üzerine çıkardı. Saylor ayrıca Ekim ayında kişisel olarak elinde tuttuğu 17.000’den fazla Bitcoin’i olduğunu açıkladı.

Ancak 730 milyon dolarlık Bitcoin şirket için yeterli değil gibiydi. Daha önce de bildirdiğimiz gibi, firma 8 Aralık’ta daha fazla BTC almak için 400 milyon dolar toplama planlarını açıkladı.

MicroStrategy, dönüştürülebilir tahvillerinin satışının sona erdiğini Cuma günü duyurdu. Şirket tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, 150 milyon dolar ek gelir elde ederek toplam 650 milyon dolar toplandı. Dönüştürülebilir öncelikli tahviller %0,75 oranında kurumsal alıcılara satıldı. Söz konusu alıcıların kimlikleri bilinmemekte.

Tahvillerin vadesi 15 Aralık 2025’te dolacak. MicroStrategy, bunları nakit, MicroStrategy adi hisse senedi hisseleri veya ikisinin bir kombinasyonu için kullanma seçeneğini elinde tutacak.

MicroStrategy’nin Bitcoin odağı biraz fazla mı kaçtı?

Saylor, MicroStrategy’nin cesur Bitcoin bahsini ilk kez duyurduğunda, şirketin hisse senedi fiyatı yükseldi. Bu, bazılarını BTC’yi satın alamayan yatırımcıların BTC’ye yatırım yapmış gibi olmak için şirkete yöneldiğini düşünmeye sevk etti.

Ancak son tahvil satışı bazı gözlemcilerin görüşlerini değiştirmesine neden oldu. Citibank analistleri 8 Aralık’ta firmanın hisselerini “nötr”den “sat”a düşürdü.

Banka, Saylor’un artık kripto para birimi endüstrisine fazla odaklanmış göründüğünü iddia etti. Bunun ticari faaliyetlerine zarar verebileceğine dair endişeler var. Ancak Saylor’un yatırımı şimdiye kadar karşılığını verdi. Hem şirketinin hem de kişisel varlıklarının büyük çoğunluğu çok daha düşük fiyatlarla satın alındı.

BTC duyarlılığını değiştirmede büyük ölçekli yardım

MicroStrategy, bu yıl Bitcoin’i ciddiye almaya başlayan birkaç önemli figürden sadece biri. Paul Tudor Jones gibi efsanevi yatırımcılar, JP Morgan gibi büyük finans kuruluşları ve diğer halka açık şirketler; son aylarda Bitcoin’in geleceği hakkında “bullish” olduklarını ifade ettiler, yatırım yaptılar.

Dijital para biriminde önemli bir pozisyon alan en son şirket Massachusetts Mutual’dı. 170 yaşındaki hayat sigortası şirketinin 100 milyon dolarlık BTC satın aldığı bildirildi. Ayrıca kripto odaklı finansal hizmetler şirketi NYDIG’e 5 milyon dolar yatırım yaptı.

Bitcoin’e yönelik olan son kurumsal ilgi, birçok analistin dijital varlık için yaklaşan bir arz şokunu öngörmesine neden oldu. Grayscale, PayPal ve Square halihazırda madencilerin çıkarabileceğinden daha fazla BTC satın alırken, devam eden talep baskısı fiyatı yeni zirvelere taşıyıp taşıyamayacağı konusu gizemini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ad

MicroStrategy 650 Milyon Dolarlık Bitcoin Almaya Hazırlanıyor 6

Coinbench.com

Gather all the information you need at one page: read official updates first, save news, track prices.

Start now

İlgili Haberler

Bitcoin hash rate tüm zamanlar rekorunu kırdı! BTC fiyatı ne durumda?

Bitcoin için kritik gösterge açığa çıktı: Yüzde 330 artış kapıda olabilir!

Coin Ajans

Bu Sinyalle Bitcoin Alanlar Yüzde 7.000 Oranında Kâr Ettiler! İşte Yenisi…

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası