CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

MicroStrategy Bitcoin Yatırımını Artırdı: 50 Milyon Dolarlık Daha BTC Aldı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 4 Aralık’ta attığı bir tweet’te şirketin yaklaşık 2574 Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaklaşık 19,427 dolarlık bir ortalama fiyat ile BTC satın aldığını bildirdi. “Form 8-K” başvurusunda MicroStrategy, şu anda yaklaşık 40.824 BTC tuttuğunu da açıkladı. Bitcoin alımlarının toplam miktarı 475 milyon dolara denk geliyor.

Bitcoin rezervlerine karşı kayıtsız sevgi

Attığı tweet’te Michael Saylor, Bitcoin alımının şirketin rezervleri için olduğunu belirtiyor. Saylor, kurumsal rezervleri nakit olarak tutmanın akıllıca olmadığını iddia ediyor. enflasyon ve salgına bağlı parasal genişlemenin fiat para birimlerinin değerini azalttığını söylüyor. Ayrıca Bitcoin’in sadece altının yerini almaktan daha fazlasını yapacağını da belirtiyor:

“Bitcoin ‘Ejderhası’ ininden çıktığında, yiyeceği ilk şey ‘Altın Krallığı’ olacaktır!”

Şirket, piyasa tarafından ödüllendirildi

Yatırımcılar Saylor’un stratejisine katılıyor gibi görünüyor. Şirket, hala yazılım odaklı olduğu konusunda ısrar etse de; rezervlerini bu şekilde ele alması ile çok fazla tanınmaya başladı. Kasım ayının sonunda Citron Research, MicroStrategy’yi “borsada Bitcoin sahibi olmanın en iyi yolu” olarak adlandırdığı bir rapor yayınladı.

MicroStrategy, geçtiğimiz hafta borsada tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 1 Aralık’ta 346.60 dolara ulaştıktan sonra Cuma günü NASDAQ’ta 328.00 dolardan kapattı. Hızlı bir karşılaştırma, yatırımcıların ne düşündüğünü ortaya çıkarıyor. Şirket Ağustos 2020’de BTC alımına başlamadan önce, hisse fiyatı 2017’nin ortasından bu yana 160 doların üzerine çıkamamıştı.

Saylor’ın duyurusu Cuma kapanışından sonra geldi. Piyasanın daha fazla BTC satın alan şirkete nasıl tepki vereceği ise Pazartesi günü piyasaların açılmasıyla görülecek.

Michael Saylor ayrıca kişisel olarak Bitcoin tutuyor. Ekim sonunda kendi yatırım portföyünü açıkladı. O zaman söylediğine göre portföyü, 17.730’dan fazla BTC içeriyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Usta Analist Bitcoin, Ripple ve Altcoin Tahminlerini Açıkladı: Bu Seviyeler Sırada!

2020’de ne kadar Bitcoin kazılacak?

Coin Ajans

İşte Bitcoin Almak ve Satmak İçin En İyi Günler!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası