CoinAjans.com
Kriptopedia

Mike Novogratz: “Kripto devrimi gerçek!”

kripto para bilgi
fairspin_koinmedya

“Kripto devrimi gerçek.” Bu sözler Eski Wall Street hedge fon yöneticisi Mike Novogratz’a ait. Novogratz Reuters’e verdiği demeçte “Bitcoin’in daha yeni başladığını” söyledi ve kripto devrimi hakkında açıklamalarda bulundu.


Milyarder Mike Novogratz: ‘Kripto Devrimi Gerçek

Eski Wall Street hedge fon yöneticisi, Reuters’e verdiği demeçte, “Bitcoin’in daha yeni başladığını” ve kripto devrimi hakkında açıklamalarda bulundu. Kripto pazarının, pek çok kişinin umduğu kadar hızlı büyümediği bir gerçek. Hatta güzergah üzerinde beklenmedik geri dönüşler yaşadığına sıkça şahit oluyoruz. Bununla birlikte, blockchain sektörü bugün iki yıl öncekinden daha olgunlaşmış durumda. Şu aralar en azından sular durulmuş, daha yalın bir ekosistem şekillenmiştir.

2017’de, Bitcoin boğaları kontrolü ellerinde bulunduruyorlardı ve o zamanlar ortam çok daha farklıydı. Milyarder Mike Novogratz, Reuters Global Investment Outlook 2020 Zirvesi’nde yaptığı açıklamasında; bunların hepsinin yok olup gittiğine inandığını belirtti. Ayrıca, bunun bir “açgözlülük” olduğunu vurguluyor. Ancak o zamandan beri çok şeyin değiştiğini ve yatırımcıların artık ayaklarının yere bastığını gördüğümüzü de sözlerine ekliyor.

2017’de baktığımızda o günlerin son derece duygusal, spekülatif, vahşi bir yolculuk olduğunu görüyoruz. Adı bilinmedik coinlere tonlarca para aktarıldığı bir dönemdi. Tüm yükseliş bireysel yatırımcıların sırtında gerçekleşti ve bu yüzden öngörülemez aşırı yükselişlere şahit olduk.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, pazar koşullarının değişmesinin, Bitcoin’in temel amacından saptırmayacağını söylüyor. “Tutkuların yerini gerçeklerin aldığını ve “Bitcoin’in henüz yeni bir başlangıç yaptığını” sözlerine ekledi.

Önemli olaylar her zaman ilgi odağı olur. Kripto devrimi gerçektir.  Bu bir gizlilik ve finansın demokratikleşme tutkusudur. Bu tutku, etkinlik ve eski moda iş anlayışının insanlar üzerinde oluşturduğu yoğun baskıyı kaldırmaktır.

Novogratz, Bitcoin’in dünya üzerindeki devrimci etkisini gören tek kişi değil. Ayrıca Adamant Research tarafından hazırlanan “Bitcoin Reformasyonu” adlı raporda; Bitcoin’in şifreleme, internet ve milenyum nesli de dahil olmak üzere 21. yüzyılın fenomenlerinden biri olduğunun altını çiziyor. 16-17. Yüzyılda yapılan yeni keşiflerin “matbaanın icadı” gibi Avrupa devrimci hareketini başlatması ile de örneklendiriyor. Ayrıca bazı tahminlerde bulunuyor.

  • Bitcoin’in başlıca sürücüleri tasarruf, ödünç verme ve taahhütte bulunma olacaktır.
  • Offshore bankacılığı Bitcoin bankacılığına dönüşebilir.
  • Bitcoin koruyucuları düşünce tarihinde bir devrimi hızlandırabilir.

CCN’nin daha önce bildirdiği gibi, Novogratz’ın başında bulunduğu kripto ticaret bankası olan Galaxy Digital, yatırımcıların kriptoya maruz kalmasını kolaylaştıracak yeni bir Bitcoin fonu hazırlıyor.

Kaynak

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın

İlgili Haberler

Peaq DAGchain Nedir?

Coin Ajans

İstanbul Blockchain Women, Şubat ayında özel bir meet-up ile yine ekosistemi bir araya getiriyor.

Coin Ajans

Kripto Temel Analiz Nedir? (On Beşinci Bölüm)

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası