CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Mike Novogratz Şimdiye Kadar Aldığı Bitcoin ve Ethereum Miktarını Açıkladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Wall Street veteranı Mike Novogratz’ın şimdiye kadar ne kadar kripto para aldığını hiç merak ettiniz mi? Yakın bir zamanda yayınlanmış olan bir podcast’te Novogratz bu soruyu cevapladı. Ayrıca Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası hakkındaki düşüncelerini de açıkladı.

Mike Novogratz ne kadar Bitcoin ve Ethereum satın aldı?

Mike Novogratz, 2013 ve 2014’te Bitcoin ve Ethereum’un Wall Street’teki ilk destekçilerinden biri oldu. Eski Goldman Sachs ortağı ve Fortress’in eski fon yöneticisi, kripto hikayesi hakkında konuşmak için kısa süre önce köklü bir kripto ve finans Youtube kanalı olan Nugget’s News ile bir araya geldi. Bir saat süren görüşme sırasında Novogratz, kişisel kripto para varlıklarını veya en azından bir zamanlar tuttuğu kripto paraların miktarını açıkladı.

Pantera Capital’den Dan Morehead gibi yatırımcıların yanı sıra Novogratz, coin 100 dolar civarında işlem görürken 30.001 BTC satın aldı. Bu miktar şu anda 480 milyon dolar değerinde. Novogratz, çoğunu şimdiye kadar sattığını, ancak bir kısmını hala tuttuğunu söyledi.

Ethereum hakkında konuşurken kripto para birimini projenin kurucusu Vitalik Buterin’den satın aldığını söyledi. Tezgah üstü bir işlemde Novogratz, Buterin’den her biri 0,99 dolarına denk gelen 500.000 ETH satın aldığını açıkladı.

500.000 ETH şu anda 230 milyon dolara denk geliyor. ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi göz önüne alındığında ise 725 milyon dolar seviyesine denk geliyor. Ancak yatırımcı, yine çok sayıda ETH’sini sattığını itiraf etti.

Bugün ne kadar Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu açıklamadı, ancak daha önce birçok kez net değerinin en az yüzde 25’inin likit kripto para birimlerinde olduğunu belirtmişti. Bir kripto bankası olan Galaxy Digital’in CEO’su olarak, aynı zamanda hisse senedi ve kariyer riski yoluyla da kripto para alanına maruz kalıyor.

Stan Druckenmiller’ın Bitcoin satın almasının önemi

Podcast’in önemli bir kısmı, Wall Street yatırımcısı Stanley Druckenmiller’ın Bitcoin satın alması haberine adanmıştı. Druckenmiller’ın bir arkadaşı olan Novogratz, meslektaşlarının Bitcoin’i onaylamasının muhtemelen bu alanda görülen en önemli gelişmelerden biri olduğunu düşündüğünü belirtti. Yatırımcı, Druckenmiller’ı muhtemelen son elli yılın en iyi yatırımcısı olarak nitelendirdi ve yatırımcılarına 30 yıldır kayıp yaşatmadığı gerçeğine işaret etti.

Novogratz, bir başka milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones’un Mayıs ayında benzer bir onay vermesi üzerine de benzer yorumlar yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin fiyatı tırmanışa devam edecek mi? İşte o rapor!

Bitcoin Madencileri Satışa Başladı! BTC 700 Doları Sildi

Bitcoin ve Altcoin’lere 515 Milyon Dolarlık Kurumsal Yatırımcı Dopingi!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası