CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Milyarder makro yatırımcı, Bitcoin satın aldığını açıkladı: 1970’lerdeki altın gibi!

kripto para haber coinajans

Makro yatırımcı ve serbest yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Tudor Invesment’ın kurucusu ve yatırım direktörü olan Jones, Bloomberg’de yer alan habere göre, kripto parayı merkez bankalarının para basmasının bir sonucu olarak yaklaşan enflasyona karşı bir hedge olarak değerlendiriyor. Haberde, Jones’un müşterilerine Bitcoin’in 1970’lerdeki altını andırdığını söylediği kaydedildi.

Jones, “En iyi kâr maksimizasyonu stratejisi, en hızlı ata sahip olmaktır […] Bahse girerim ki bu Bitcoin olacak.” diyor. Ayrıca Jones, şirketinin BVI fonunun Bitcoin vadeli kontratlarına tek haneli bir pay ayırabileceğini ifade etti.

Jones’un yorumları, eski Goldan Sachs serbest yatırım fonu yöneticisi ve makro yatırımcı Raoul Pal’ın yorumlarıyla benzerlik taşıyor. Pal, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, hayal edilmesi zor bir küresel ekonomik kriz beklediğini söylemiş ve tüm varlığını Bitcoin ile dolarda tuttuğunu, Bitcoin’lerine ekleme yapmaya devam ettiğini belirtmişti. Pal, “Bitcoin’de ne kadar iyimser olduğumu ifade edemiyorum. Şu anda tüm sistemi kaybetme riskiyle karşı karşıyayız. Onu kurtarmanın bir yolunu bulacaklar ama tüm güven yitirildi.” şeklinde konuşmuştu.

Jones, bu son açıklamaları, Bitcoin’in yaklaşan üçüncü blok ödülü yarılanmasına günler kala yapıyor. Bilindiği üzere Bitcoin, birkaç gün içinde 4 yılda bir gerçekleşen bir blok ödülü yarılanması yaşayacak. Halihazırda blok başına 12.5 BTC olan madenci ödülleri, 6.25 BTC’ye düşecek. Böylece günlük piyasaya giren Bitcoin sayısında 1800’den 900’e bir azalma yaşanacak. Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 9777 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ethereum’a Borsalardan Destek Yağdı!

Coin Ajans

Bittrex Açıkladı: Banka ve Kredi Kartıyla İşlem Yapılabilecek

Coin Ajans

Bitmain, Satış Ekibini Daraltıyor: Odak, İyice Ekipmanlara Kayacak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası