CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Milyarder Yatırımcı Bitcoin İçin Desteğini Duyurdu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Pazartesi günü Wall Street yatırımcısı Stan Druckenmiller, Bitcoin konusunda long pozisyonunda  olduğunu açıkladı.

Druckenmiller, 2010 yılını yönetimi altında 12 milyar dolarla kapatan Duquesne Capital’in başkanıdır. Ayrıca, 2008 yılında yatırımlarına büyük meblağlar yatıran az sayıdaki yatırımcıdan biriydi. Net varlığının 4,4 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin Yatırımı

Bir CNBC röportajında, Bitcoin’in Y kuşağı yatırımcılarının ilgisini çektiğini belirten Druckenmiller, bu kuşağın Bitcoin satın alma eğilimine atıfta bulunarak “birçoğunu aldılar” ifadesini kullanıyor.

Bitcoin’in altına karşı konumuna da değinen Druckenmiller BTC’nin altından “daha iyi” bir yatırım olduğunu açıkladı. Altın, satın alma gücünü on yıllardır elinde tutan geleneksel olarak enflasyona karşı bir koruma olarak görülüyor.

Portföyünün yüzde kaçının Bitcoin’de olduğunu açıklamayan Druckenmiller, BTC’ye yaptığı yatırımın altına yaptığı yatırımdan daha fazla olduğunu vurguladı.

Druckenmiller, kariyeri boyunca kıymetli metal üzerine büyük yatırımlar yapmış, uzun süredir Altın savunucusu olmuş bir kişilik.

Aynı röportajda, yabancıların uzun yıllardır ilk kez bu yıl ABD Hazine bonolarının net satıcısı olduğunu da sözlerine ekleyen Druckenmiller, sonuç olarak ABD dolarının yabancı para birimleri karşısında değer kaybetmesini beklediğini söyledi.

“Zayıf bir ABD doları altın piyasası için iyidir” ifadesini kullanan Druckenmiller, yatırımcının söylediği şeyin doğru olduğuna inanılırsa, ABD doları düştüğünde Bitcoin’in daha iyi performans göstereceğine işaret ediyor.

Efsanevi Yatırımcı Bitcoin’de Long Pozisyonunda

Druckenmiller Bitcoin’e yatırım yapma konusunda yalnız değil. Bilindiği üzere Tudor Jones son röportajında ​​Bitcoin’e yatırım yapmanın, ömürlerinin başında Apple veya Google’a yatırım yapmaya benzediğini düşündüğünü açıkladı.

Yatırımcı ayrıca Bitcoin’in en iyi enflasyon ticareti olduğunu düşündüğünü vurgulayarak Druckenmiller’in temelde belirttiği düşünce istikametinde görüş belirtti.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, bu yılın başlarında Tudor Jones’un yatırım dünyasındaki dört makro devden biri olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu devlerden bir diğeri de Druckenmiller.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Bu Hafta Ralli Yapabilir mi? Ünlü Trader Pozisyonunu Açıkladı

Coin Ajans

İşte Başarılı Analist ve Trader’ların Kısa Vadeli Bitcoin Tahminleri

Ripple Kâhini Çıldırdı: XRP 25 Doları ve Bitcoin 20.000 Doları Kıracak!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası