CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Milyarder Yatırımcı Bitcoin Konusundaki Tutumunu Yumuşattı: “Portföylerde Çeşitlilik Yaratabilir”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bridgewater Associates’in kurucusu ve Bitcoin ‘e şüpheyle yaklaşan Ray Dalio, önde gelen kripto para birimi konusundaki düşüncelerini değiştiriyor olabilir. Yeni bir “Ask Me Anything (İstediğini Sor)” başlıklı Reddit gönderisinde Dalio, Bitcoin’in bir varlık deposu seçeneği olarak gördüğü yenilenmiş görüşünü sunarak; “BTC’nin altına çeşitlendirici olarak hizmet edebileceğini” söylüyor.

Dalio, altının fiat para sisteminin olası başarısızlıklarına karşı korunma amaçlı kurulan bir portföyün başarılı bir parçası olabileceğini yazdı:

“Bence Bitcoin (ve diğer bazı dijital para birimleri), sınırlı arz, mobil (gayrimenkulün aksine) servet depoları olmaları gibi benzerlikleri ve farklılıkları ile son on yılda altın benzeri ilginç varlık alternatifleri olarak kendilerini kabul ettirdi. Bu nedenle, altın ve diğer depoları arasında çeşitlilik yaratma işlevi görebilir.

Önemli olan, hisseler de dahil olmak üzere bu tür varlıklardan (sınırlı arzı, mobil ve değer deposu olan) birinin portföyde bulundurulması ve bunlar arasında çeşitlendirilmesidir. Yeterince insan bunu yapmıyor.”

Dalio’nun yorumları, Bitcoin ile ilgili önceki düşüncelerinin evrimleştiğini gösteriyor. Kasım ayının başlarında Dalio, kripto para birimini birden fazla yerde sorguladı; BTC’nin volatilitesini vurguladı ve BTC potansiyeline ulaşmadan önce hükümetlerin nihayetinde varlığı yasadışı ilan edeceğini tahmin etti.

Bitcoin mi, altın mı?

Soru-cevap sırasında Dalio, kişinin portföyünü birçok “para birimi, ülkeler ve varlık sınıfları” arasında çeşitlendirmenin ve kişinin mevcut finansal eylemlerine rehberlik etmeye yardımcı olması için tarihi inceleme yapılmasının genel önemini vurguladı.

Riskten korunma fonu yöneticisinin Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak altın yerine tercih edip etmediği konusuna gelince; seçiminin merkez bankalarının hangi servet deposunu tercih ettiğine bağlı olacağını söyledi:

“Altın yerine Bitcoin kullanma konusuna gelince, merkez bankalarının işlem yapmaya çalışırken tutmak isteyecekleri ve değer değiştirecekleri şeyleri tutmaya meyilliyim.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ad

Milyarder Yatırımcı Bitcoin Konusundaki Tutumunu Yumuşattı: “Portföylerde Çeşitlilik Yaratabilir” 6

Coinbench.com

Gather all the information you need at one page: read official updates first, save news, track prices.

Start now

İlgili Haberler

Bitcoin 30 bin doların altına düştü! Bundan sonra ne olacak? İşte 2 kritik gösterge

Son konsolidasyondan sonra ünlü analist Bitcoin’de bu seviyeye işaret etti

Milyonlarca Bitcoin bu anonim ağda el değiştiriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası