CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Milyarder yatırımcı, Bitcoin’e ne kadar yatırdığını açıkladı

kripto para haber coinajans

Makro yatırımcı Paul Tudor Jones, bu sabah CNBC’de katıldığı programda varlığının neredeyse yüzde 2’sinin Bitcoin’de olduğunu söyledi.

Tudor Yatırım Grubu kurucusu ve yatırım sorumlusu olan Jones, “Bitcoin bence harika bir spekülasyon aracı. Varlığımın yüzde 1’inden biraz fazlası, neredeyse yüzde 2’si Bitcoin’de” açıklamasını yaptı.

Buna rağmen Bitcoin’e olan yaklaşımının “ölçülü” olduğunu belirten Jones, “Bitcoin dendiği zaman, ona portföyümün küçük bir parçası olarak bakıyorum. Tabii ki, her şeyin en iyisi ya da en iyi performans göstereni konumuna da ulaşabilir ancak ben bu konuda ölçülü olacağım ve varlığımın çok az bir bölümünü Bitcoin’de tutacağım. Benim için bundan öteye gitmeyecek” dedi.

Net varlığı 5 milyar dolar

Jones geçtiğimiz hafta yatırımcı mektubunda, Bitcoin için oldukça olumlu yorumlar yapmış ve adeta piyasada şok etkisi yaratmıştı. Jones ayrıca, Tudor BVI fonunun da Bitcoin vadeli işlemlerini satın almak için adımlar attığını da belirtmişti. Forbes’a göre, Jones’un yaklaşık 5.1 milyar dolarlık net varlığı bulunuyor.

Makro yatırımcı, mektubunda ayrıca, Bitcoin’in piyasadaki “en hızlı at” olabileceğini belirterek alım yapılması konusunda güçlü bir yorum ortaya atmıştı.

“Bir değer deposunun doğuşuna tanıklık ediyoruz”

Jones mektubunda, “Çoğu zaman piyasaların nasıl tepki vereceği, sizlerin önceliklerinizle çelişmektedir. Ancak şunu unutmayın ki uzun vadede her zaman P&L kazanır. Bunu bilerek, yeni güvenli varlıkların olduğu bir dünyada Bitcoin’in büyüyen bir rolünün olabileceğini düşünmeliyiz” ifadelerini kullanmıştı. CNBC’ye verdiği röportajda da bu konudaki fikrini tekrar eden Jones, “Bir değer saklama aracının doğuşuna tanıklık ediyoruz. ve bunun başarılı olup olmayacağını bize sadece zaman gösterecek “dedi.

Bitcoin’de 4 yılda bir meydana gelen halving’e artık son birkaç saat… Piyasa değeriyle en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 8840 dolardan el değiştiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Dolar Korur Ama Altcoin Zengin Eder !!! Selçuk Geçer

Coin Ajans

Bitcoin’in Piyasa Payı Yüzde 70’i Aştı

Coin Ajans

700 Dolarlık Geri Dönüş Sonrası Bitcoin’e Yön Verecek Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası