CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Milyon dolarlık kripto para ödemesi yapılmazsa “kirli çamaşırlar” dökülebilir

kripto para haber coinajans

Bilgisayar korsanları, geçtiğimiz Mayıs ayında ünlülerin avukatlığını üstlenen bir hukuk bürosunu hedef alarak ünlülere ait kişisel verileri çalmıştı. Olay, Grubman Shire Meiselas & Sacks (GSMS) hukuk bürosu tarafından da doğrulanmıştı. Verilerin şirket sözleşmelerini, kişisel e-postaları ve yazışmaları içerdiği belirtiliyordu. Toplam dosya boyutunun 756 GB olduğu, verileri ele geçirilenler arasında Donald Trump’tan Lady Gaga ve Nicki Minaj’a kadar çok sayıda tanınan isim bulunduğu söyleniyordu.

Korsanlar, kripto para ile istenen fidye ödemesi gerçekleştirilmezse verileri yayınlayacakları tehdidinde bulunmuşlardı. İstenen fidye bedeli tam 42 milyon dolardı.

Kendisine “REvil” adını veren bu bilgisayar korsanları grubu, içeriklerin seks skandalları, uyuşturucular ve ihanet içerdiğini ileri sürüyor. Grup, 1 Temmuz itibari ile verileri açık artırmaya çıkaracağını bildiriyor. İlk etapta Nicki Minaj, Mariah Carey ve LeBron James’e ait bilgilerin satışa çıkarılacağı, her bir ünlüye ait verilerin fiyatının 600 bin dolar olduğu kaydediliyor. Para ise gizlilik odaklı kripto para birimi Monero (XMR) ile kabul ediliyor.

Hacker’lar, bundan iki gün sonra ise Bad Boy Ent. Hold. Inc, Universal ve MTV’ye ait verileri satışa sunacak. Bu veriler, sırasıyla 750 bin dolar, 1 milyon dolar ve 1 milyon dolarlık başlangıç fiyatlarıyla satılacak.

Grubun elinde gerçekten bu verilerin olup olmadığı net olarak bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Rusya Kripto Para Ödeme Yöntemini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Coin Ajans

Kripto Para Banka Kartları Üreten Dev Şirketin Hissesi Skandal Sonrası Çakıldı

Arjantin’de Bitcoin işlem hacmi kabinenin açıklanmasıyla birlikte ATH yaptı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası