CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

MimbleWimble Litecoin’e ne kazandıracak?

litecoin haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

MimbleWimble Litecoin’e entegre olarak LTC’ye gizlilik özelliği sağlayacak. Litecoin kurucusu Charlie Lee de bu konuda risk almak niyetinde olduklarını ifade ediyor.


MimbleWimble Litecoin’e ne kazandıracak?

Litecoin bir gizlilik coini olmak istiyor. Bu konuda hiç şüphe yok. Kripto paranın kurucusu bile projedeki değişiklikleri duyurarak bu konuyu açık bir şekilde dile getirdi. Bu değişikliklerin başında ise Grin geliştiricisi David Burkett ile ortaklık var. Bu ortaklık sonucunda MimbleWimble protokolüne entegrasyon sağlanacak ve ağdaki ölçeklenebilirlik ve gizlilik için uzantı blokları kullanılacak.

Gizlilikle ilgili endişeler

Kripto para piyasasında sürekli gündeme gelen konuların başında gizlilik geliyor. Herkes bu konuda konuşuyor. Facebook’un Libra’yı duyurmasından sonra ise bu konudaki endişeler giderek arttı.

İlgili – Almanya Maliye Bakanlığı: Monero Bitcoin’den daha tehlikeli

Bazı coinler gizlilik ile ilgili sebeplerden dolayı borsalardaki desteklerini kaybettiler. Bunlar arasında Zcash ve Monero var. Bu iki kripto para geçen sene Japonya’da bazı borsalarda listelenme şanslarını yitirmişti.

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee de bu riski göze almak niyetinde gibi görünüyor. Las Vegas’ta düzenlenen Litecoin Zirvesi’nde konuşan Lee, “Burada kesinlikle bir risk var. Ancak ben buna gayet güvenli bir noktadan yaklaştığımızı düşünüyorum.” demişti.

Lee ayrıca asıl önemli olanın ise takas edilebilirlik olduğunu düşünüyor.

Lee şöyle konuştu: “Coin tarihinin kamusal niteliği sayesinde insanlar harcamada hangi parayı kullanmanıza bağlı olarak sizi sansürleyebilirler. Ben de bunun değiştiğini görmek isterim.”

İlgili – Monero Bitcoin’in düştüğü bir ortada neden ralliye başladı? 

Tabii zamanlama çok da iyi olmayabilir. Çin bu hafta yaptığı duyuruda, blockchain taraftarı olduğunu duyurmuştu. Bazıları bunu hükümetin dağıtılmış defteri kullanarak vatandaşlar üzerinde daha yakında gözetime sahip olma isteğine yorumluyor.

Lee ise şöyle dedi: “Tabii ki burada risk olacak. Potansiyel olarak bazı ülkeler belki Kore ya da Japonya … belki onlar MimbleWimble ile entegrasyon sonrası Litecoin’e yeniden bakarak çok riskli olduğunu söyleyebilirler… ancak ben bir risk olmadan bir gelişme olmayacağını düşünüyorum.”

Kaynak

İlgili Haberler

Araştırma firması değeri en çok artacak coini belirledi! TAKİP ET

Litecoin yeni kripto rallisini tetikleyebilir

Coin Ajans

Litecoin yükselen kanalın artan basıncına dayanamadı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası