CoinAjans.com
Altcoin

Monero ve Zcash sadece olumsuz algıdan dolayı mı liste dışı kalıyor?

fairspin_koinmedya

Mahremiyeti önceleyen Monero ve Zcash gibi kripto paralar, borsalar tarafında liste dışı bırakılmaya devam ediyor. Bunun nedeni anonim olan dijital paralar hakkındaki olumsuz algı mı?


Monero ve Zcash olumsuz algıdan liste dışı kalıyor iddiası

Anonim işlem görmeye imkan tanıyan ve mahremiyeti önceleyen Monero ve Zcash gibi kripto paralar, diğer kripto paralara göre kıyaslandığında devletler tarafından tehdit olarak algılanıyor. Anonim işlemlere imkan tanıyan kripto paraların kara para aklama gibi illegal işlemleri kolaylaştırdığı düşünülüyor. Bu nedenle bazı kripto para borsaları, hukuki sorunlar yaşamamak için bu kripto paraları liste dışı bırakıyor. Daha önce OKEx, anonim işlem gören XMR, Zcash ve Dash gibi birçok kripto parayı listelememe kararı aldı. En son Bitpay Monero’yu liste dışı bıraktı.

Lütfen Bkz: Okex Zcash ve Dash gibi kripto paraları delist edebilir

DV Trading’in analistlerinden Justin Ehrenhofer, Monero gibi kripto paraların borsalar tarafından liste dışı bırakılmasında algısal faktörlerin etkili olduğunu düşünüyor. Borsalardaki XMR ve Zcash hakkında oluşan olumsuz algı nedeniyle liste dışı bırakılıyor. Ehrenhofer’e göre borsalar hukuki bir sürecin karmaşasından korktuğundan kolay yol olarak Monero gibi kripto paraları listeden çıkarma yoluna gidiyor.

Jethro Grassie göre Monero’yu sadece suçlular kullanmıyor. Hatta Monero’nun yaygın biçimde talep görmesinin temel nedeni kullanmanın kolay olması. Binance gibi merkezi borsalar ve merkeziyetsiz kripto para borsaları, Monero listelemeye devam ediyor.

Lütfen Bkz: Kripto paralar ve Bitcoin suçu kolaylaştırıyor iddiası

Monero yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 14’üncü sırada ve 55 dolardan işlem görüyor. Zcash ise sıralamada 33’üncü ve 29,94 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Binance’den Coinbase’ye Devasa Ripple Transferi! “XRP’deki Satış Baskısı Derinleşebilir”

Coin Ajans

Bytecoin nedir ve Bytecoin nasıl alınır? Detaylı rehber

Coin Ajans

Ünlü Analist “Patlayıcı Ralli” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası