CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Morgan Stanley Bitcoin fonlarına erişim sunacak! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Amerika merkezli ünlü yatırım bankası Morgan Stanley Bitcoin fonlarına erişim sağlayacak. Ünlü yatırım bankasının açıklamalarının detayları haberimizde.

Morgan Stanley Bitcoin fonlarına erişim sunacak

Amerika merkezli yatırım bankası Morgan Stanley yatırımcılarına Bitcoin fonu sunacağını açıkladı. Wall Street’te yatırımcılar tarafından yakından takip edilen dev banka attığı bu adımla Bitcoin’i yatırım yapılabilir bir varlık olarak gördü. Morgan Stanley yatırımcılarına üç Bitcoin fonu için erişim sağlacak.  Fonlardan ikisi, Galaxy Digital’e diğeri ise FS Investments ile NYDIG’nin ortak girişimine ait.

Morgan Stanley, fonlara ulaşımı ilk etapta 2 milyon dolar varlığı olan müşterilere sunacak. Yatırım firmalarının fonlara ulaşma şartları ise bankada en az 5 milyon dolar varlığının olması. Ayrıca hem müşteriler hem firmalar için hesaplarının en az altı ay açık olması şartı da var.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yatırım bankası ayrıca fonlara erişmek isteyen müşterilerinin en fazla toplam varlıkların %2,5’ine denk gelecek Bitcoin fonuna sahip olabileceklerini belirtti. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda erişimin sınırlı olduğunu belirtmek gerekiyor.

“daisyturkiye”

Attığı bu adımla Morgan Stanley, bu yıl Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Charles Schwab ve BlackRock’unda aralarında bulunduğu kripto para hizmeti vermeye başlayan bankalar arasına katıldı. Morgan Stanley yaklaşık 4 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor.

Kaynak

Bitcoin haber: Long pozisyonlarda 500 milyon dolarlık rekor tasfiye!

Bitcoin’in son düzeltme hareketi, büyük kripto borsalarında 60 dakika içinde rekor düzeyde bir likidasyonu tetikledi. Aşırı kaldıraçlar, bir saatte 500 milyon dolarlık BTC’nin likide olmasına yol açtı.

Bitcoin piyasaları, 15 Mart’ta 60.000 dolarlık fiyat aralığından keskin bir şekilde geri çevrildi. Böylece traderlerin kullandığı aşırı kaldıraçlar da sadece 60 dakika içinde long pozisyonlarda 500 milyon dolar değerinde rekor bir tasfiyeye yol açtı.

Glassnode’un kurucuları Jan & Yann, Bitcoin’in bir saat için yaklaşık 500 milyon dolar değerinde likidasyon yaşadığını ve bunun tarihi bir rekor olduğunu iafde ediyor.

“daisyturkiye”

Ayrıca marj çağrılarından önce açık vadeli işlem sözleşmelerinin yarıdan fazlasında en az 20 kez daha kaldıraç kullanıldığını belirtiyor.

“Yalnızca son bir saatte, Bitcoin long pozisyonlarda yaklaşık 500 milyon dolar tasfiye edildi, bu tarihi bir ATH.

Sistemde aşırı bir hırs ve açgözlülük var, kontratların %60’ında 20x veya daha fazla kaldıraç kullanıldı.

Uzun pozisyonlardaki tasfiyeler, mevcut boğa piyasasının eseridir. “

Bununla birlikte, Bybt’tan gelen veriler, 800 milyon dolarlık tasfiyelerin sadece 15 dakika içinde gerçekleştiğini gösteriyor.

Kripto veri toplayıcısı Datamish’e göre, son 24 saatte türev borsası BitMEX’te 94,5 milyon dolar değerinde 292 pozisyon likide oldu. Bitfinex’te ise aynı dönemde yaklaşık 100 milyon dolarlık 488 pozisyon tasfiye edildi.

Bu arada bundan önce, ikinci en büyük günlük tasfiye, 22 Şubat’ta BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.300 dolardan 47.000 dolara düştüğü sırada gerçekleşmişti. O dönemde 5,9 milyar dolarlık vadeli işlem sözleşmeleri tasfiye edildi.

14 Mart’ta kaydedilen 61.000$’lık zirveden sonra, Bitcoin %12.3 değer kaybederek 53.500$’a düştü. En büyük dijital varlık o zamandan beri yavaş yavaş toparlanırken, yazımızı yayına hazırlarken 54.600$’dan işlem görüyor.

Son 24 saat içinde yaşanan bu son düzeltme, mevcut boğa döngüsünün üçüncü büyük düzeltmesi olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin haber

Son olarak; Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen hafta piyasalarda “aşırı açgözlülük” olduğunu gösterirken; bu geri çekilme, göstergenin 71’e düşerek “açgözlülük” kategorisine geri dönmesine neden oldu. Endekste görülen bu düşüş ise piyasa duyarlılığında önemli bir soğumaya işaret ediyor.

Kaynak

Bitcoin nedir?

Bitcoin kişiden kişiye değer transferini mümkün kılan 21.yy en büyük icatlarından biridir. Bitcoin tamamen merkeziyetsizdir. Daha fazlası için https://koinmedya.com/bitcoin-nedir-nasil-alinir-nasil-kazilir/

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin alım satımına aracılık eden her türlü kripto borsasından rahatlıkla alınabilir. Daha fazla bilgi için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin ağı Dünyanın en güvenli kayıt sistemlerinden birine sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan onbinlerce kayıt cihazı anlık olarak aynı verileri işlemektedir. Bitcoin ağı bugüne kadar hiç hacklenememiştir. Daha fazlası için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Kaynak

İlgili haber: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Jeff Bezos Bitcoin galaksisinin tamamını satın almak isterse ne olur?

Bitcoin ayıları ve boğaları arasında koltuk kavgası

Coin Ajans

Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin Harekete Geçti! “Balinalar BTC Satmaya Hazırlanıyor”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası