CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Morgan Stanley son fiyat artışları sonrası Bitcoin’i izlemeye başladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Morgan Stanley dijital varlıklara daha fazla yönelmek için harekete geçerken, büyük bankalar bile Bitcoin eyleminin bir parçası olmak istiyor.

Kurumların ve büyük oyuncuların bu mevcut kripto piyasası döngüsünün katalizörü olduğu ve Morgan Stanley’in en son satın almasıyla bu fikrin yeniden teyit edildiği inkar edilemez.

Raporlara göre Morgan Stanley’in yatırım yönetimi kolu, geçen yılın sonlarında Bitcoin aracı MicroStrategy Inc.’deki hisseyi %10’un üzerine çıkardı.

Hareket, alana daha fazla önem veren büyük bankaların kripto varlıklarına artan ilgisini gösteriyor.

Kurumsal risk artışı

Bloomberg’e göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre, banka birimi MicroStrategy’nin 792.627 hissesini Aralık ayı sonunda elinde tutuyordu.

Raporda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in son aylarda firmanın parasının daha fazlasını varlığa yatırmasının açık sözlü bir savunucusu olduğunu da ekledi.

Rapora göre, MicroStrategy hissesi bu yıl kripto para birimi yükselirken %37 oranında arttı.

Grayscale gibi büyük kurumsal fonlar, yönetilen varlıklar açısından büyümeye devam ediyor. Firmanın son tweet’i şu anda toplamda 28,4 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Bu rakamın %85’i Grayscale Bitcoin Trust’ta tutuluyor.

Büyük bankaların ve kurumsal düzeydeki fonların, Bitcoin ve dijital varlıkları küresel merkez bankalarının başarısız para politikasına karşı bir koruma olarak gördükleri açık. Covid 19 salgını yavaşlama belirtisi göstermediğinden, hükümetler çökmekte olan ekonomilerini ayakta tutmak için çabalarken, küresel para matbaacıları tam anlamıyla günün her saati para basmaya devam ediyor.

Bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Grayscale 24 Saatte 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

İşte Bitcoin boğasının biteceği tarih!! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin zorluğu piyasa düzeltmesini yaptıkça art arda ikinci olumlu ayarlamayı kaydediyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası