CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Morgan Stanley Stratejisti: “Bitcoin Geleneksel Finanstaki Güvensizlikten Kazanacak”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Büyük Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley’deki bir stratejiste göre, Bitcoin (BTC) dünyanın rezerv para birimi olan ABD doları için önemli bir tehdit oluşturuyor.

Morgan Stanley Investment Management’ın baş küresel stratejisti Ruchir Sharma, doların saltanatının; geleneksel finanstaki küresel güvensizlik nedeniyle sona ereceğine ve Bitcoin’in bu güven eksikliğinden yararlanacağına inanıyor.

Sharma, The Financial Times’taki 9 Aralık tarihli bir makalede dünya rezerv para birimlerinin tarihi hakkında kısa bir özet sunarak, 2020’nin başında doların bu statüsünün 100 yıl sürdüğüne dikkat çekti. Stratejiste göre, Euro veya Çin yuanı gibi diğer büyük küresel fiat para birimleri genelin güvenini kazanmada başarısız oldu. Stratejist, doların halefi olmadığının altını çizdi.

“Bitcoin, doların üstünlüğünü tehdit edebilir”

Sharma, yeni bir merkezi olmayan rakipler sınıfının – Bitcoin gibi kripto para birimlerinin – doların üstünlüğünü tehdit edebileceğini söyledi. Bitcoin, salgının ortasında, Mart ayından bu yana fiyatını dört katına çıkararak 2020’nin en gündemdeki yatırımlarından biri haline geldi. Stratejist, bunun yanında ABD Merkez Bankası’nın para basmaya devam ettiğini belirtti:

“Doların hükümdarlığı, dünyanın geri kalanının ABD’nin faturalarını ödemeye devam edebileceğine dair güvenini kaybetmeye başladığında muhtemelen sona erecek. […] Pandemi geçtiğinde bile para basmanın devam etmesi muhtemeldir. Güvenilir olsun ya da olmasın Bitcoin, geleneksel alternatiflerde artan güvensizlikten kazançlı çıkacaktır.”

Sharma ayrıca, Bitcoin’in “bir değişim aracı olarak doları değiştirme konusunda ilerleme” kaydetmeye başladığını belirtti. Stratejist, Bitcoin’in benimsenmesinin yatırımdan uluslararası ticarete ve diğer kullanım durumlarına doğru giderek arttığını söyledi. “Son haftalarda PayPal ve iştiraki Venmo, gelecek yıl ödeme olarak kabul etme gözüyle Bitcoin’i depolamaya başladı” diye ekledi.

Stratejist, merkez bankalarını iktidar konumlarını korumak istiyorlarsa para politikalarına daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyardı:

“Bitcoin’in yükselişi hala bir balon olabilir, ancak patlasa bile, bu yıl görülen kripto para birimi ilgisi; özellikle ABD olmak üzere para basan tüm devletlere bir uyarı görevi görmelidir. Geleneksel para birimlerinizin, insanların güvenebileceği tek değer deposu veya değişim aracı olduğunu varsaymayın.”

Ad

Morgan Stanley Stratejisti: “Bitcoin Geleneksel Finanstaki Güvensizlikten Kazanacak” 6

Coinbench.com

Gather all the information you need at one page: read official updates first, save news, track prices.

Start now

İlgili Haberler

Başarılı Analist: İzleyin! Bu 6 Altcoin Rekor Seviyeleri Görecek

İşte GitHub Aktivitesiyle Geleceği En Parlak 3 Kripto Para!

Coin Ajans

Dev Finans Şirketinden Bitcoin ve Altın Yorumu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası