CoinAjans.com
Kriptopara Haber

NEM blockchain, telefon güvenliği alanında telekom şirketiyle işbirliği yapacak

kripto para haber coinajans
koinmedya_googlenews

NEM blockchain, İsrail-Litvanya telekom kuruluşu ile telofon güvenliği alanında işbirliği yapacak. 


NEM blockchain, telefon güvenliği alanında çalışacak

NEM, en eski peer to peer (eşler arası) blockchain ağlarından biri. NEM, İsrail-Litvanya telekom kuruluşu FIX Network ile işbirliğine başladı. Bu işbirliğinin amacı, cep telefonu kullanıcıları için güvenliği ve veri korumasını artırmak ve SIM takas sorununu çözmek.

FIX Network, NEM’in kurumsal sınıf blockchainlerinden SYMBOL’u mevcut mobil altyapısına uygulayacak. Amaç, dünyanın sekiz milyar SIM kartını siber suçlulardan, yeni gizlilik, güvenlik, yönetim ve güvenlik çözümleri ile güvence altına almak.

koinmedya_brave

İlgili – Dünya’nın ilk blockchain uydusu geliyor

Telefon numaraları vatandaşlık numaralarından daha öneli hale gelebilir

FIX Network’ün mimarisi, mobil operatörlerin mobil abonelere dijital kimlik yönetimi, kripto para cüzdanları ve kişisel veri güvenlik duvarları sunmaya imkan sağlıyor. Bunu da abonelerin SIM kartlarındaki özel anahtarların saklanmasıyla gerçekleştirebiliyor.

Bu işbirliğinin ilk ürünü “FIX ID app” uygulaması olacak. Bu uygulama, benzersiz dijital kimlikler olarak hizmet veren aboneye ait global telefon numaraları aracılığıyla katılımcıları güvenli bir şekilde tanımlar. Haziran 2019’da önceden sipariş edilen 10,000 FIX Güvenli Kimlik SIM’in ilk sevkıyatının bu yıl Nisan ayı sonuna kadar gönderilmesi bekleniyor.

İlgili – IOTA ağı nihayet açıldı

FIX Network, 186 ülkede dolaşım (roaming) anlaşması sağlayan kendi küresel mobil hizmetini başlattı.

NEM Vakfı teknoloji direktörü (CTO) Nate D’Amico ise “FIX Network, mevcut yapıyı alıyor – dünya genelindeki mobil ağ – ve kullanıcılar için daha iyi, daha adil ve güvenli bir iletişim sağlıyor.” dedi.

FIX Network CEO’su Itamar Kunik ise NEM blockchain ile işbirliği hakkında şunları söyledi: “Symbol’in kurumsal doğası ve platformunun doğasında bulunan yerel özellikler, FIX Network çözümünün telekomünikasyon endüstrisi tarafından sürekli benimsenmesi ve uygulanması için esas oluşturuyor.”

Kaynak

İlgili Haberler

Bomba tehdidi: “50 Bitcoin gönderin, yoksa binaları havaya uçururuz”

Bir analist dünkü çöküşte Ripple’ı eleştirdi, ünlü XRP yatırımcısı sert yanıt verdi

Coin Ajans

Token ekonomisiyle ilgili endişeler arasında Bithumb’dan 12,5 milyon dolarlık XRP taşındı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası