CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Neo’nun ortaklık yaptığı Travala Booking.com ile anlaştı

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Kripto para destekli turizm uygulaması Travala, Booking.com ile entegre hale geldi. Bu sayede kripto para yatırımcıları dijital varlıklarını kullanarak dünyanın dört bir yanında tatil yapabilecek.  


Travala Booking.com ile engere hale geldi

Neo’nun ortaklık geliştirdiği turizm uygulaması Travala, Booking.com ile entegre hale geldi. Booking.com en yaygın turizm uygulaması olarak biliniyor. Yaklaşık 90 bin destinasyon için Booking.com üzerinden otel ve konaklama bulunabiliyor.

Travala üzerinden yapılan rezervasyonların ödemeleri, 20 temel kripto para üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu kripto paralardan bazıları: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), EOS, Stellar (XLM), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Monero (XMR), Tron (TRX), XRP ve Dai. Ayrıca Travala’nın kendi kripto parası AVA token’da otel ve konaklama rezervasyonları için kullanabiliyor. Travala’nın Booking.com ile anlaşması ismi bahsedilen kripto paralarının kullanımını yaygınlaştırma adına önemli bir adım.

Lütfen Bkz: LocalBitcoins platformu Finlandiya’dan gerekli izinleri aldı

 Travala’nın CEO’su Matt Luczynski Booking.com açılımı için şu açıklamada bulundu:

“Bu ortaklık sayesinde kullanıcılarımız, Booking.com konaklama listesine ulaşabileceği gibi diğer turizm hizmeti sağlayıcılarına da ulaşabilecek. Bu gelişme AVA token’ı ve diğer kripto paraların adaptasyona ve yaygınlaşmasına yardımcı olacaktır.”

25 Kasım tarihli diğer duyuruya göre AVA token’ı merkeziyetsiz Binance DEX borsasında da listelenmeye başladı. AVA, Binance Coin cinsinden ticareti yapılabiliyor.

Son zamanlarda turizm ve ulaşım alanında firmalar kripto para ödemeleri kabul etmeye başladı. Kasım ayı başlarında İngiltere merkezli Alternative Airlines, kripto para ödemeler platformu Utrust ile anlaştığını duyurdu.

Lütfen Bkz: Coinbase banka kartı 9 kripto parayı destekliyor. Bunlar hangileri?

Benzer biçimde Norveç merkezli lojistik şirketi Norvegian Air’ın ise kendi kripto para borsasını kuracağı ve kripto para ödemelerini teşvik edecek alt yapı çalışmaları gerçekleştireceği ileri sürüldü.

Kaynak

İlgili Haberler

ABD, ele geçirdiği Bitcoin’lerle piyasayı tedirgin edebilir mi?

Binance, yarın 13 kripto para çiftini daha liste dışı ediyor

Dünyaca ünlü kripto para trader’ına şok dava! 30 yıl hapisle karşı karşıya

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası