CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

New York Merkezli Yatırım Devi: “Portföylerde Bitcoin’e Yer Var!”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – New York merkezli AllianceBernstein’ın, yönetim altında 631 milyar dolarlık varlığa sahip küresel bir yatırım yöneticisi olan araştırma kolu; bir yatırım varlığı olarak Bitcoin (BTC) söz konusu olduğunda fikrini değiştirdi.

CoinDesk’te yer alan habere göre müşteriler için oluşturulan bir araştırma notunda, Bernstein Research’ün portföy stratejisi ekibinin eş başkanı Inigo Fraser Jenkins, firmanın daha önce 2018’in Ocak ayında bir yatırım varlığı olarak Bitcoin’i reddettiğini söyledi.

Ancak, politika ortamında, borç seviyelerinde ve yatırımcılar için çeşitlendirme seçeneklerinde yapılan salgın sonrası değişiklikler, varlık yöneticisinin artık varlık tahsisinde en azından uzun vadede “Bitcoin rolünün olduğunu kabul etmesi gerektiğini” fark etmesini sağladı.

Fraser Jenkins, Bitcoin fiyatındaki volatilitenin “önemli ölçüde azalmasının”; kripto parayı hem bir değer deposu hem de bir değişim aracı olarak daha çekici hale getirdiğini söyledi. Salgın ayrıca, Bitcoin’in diğer büyük varlıklarla ilişkisinde bir artış görülmesine neden oldu. Öte yandan, Bitcoin’in likit bir varlık olduğunu ve Mart ayında görülen piyasa çöküşü sırasında olduğu gibi hızla satılabileceğini söyledi.

Fraser Jenkins, “Dar bir gözlemci bakış açısından bakıldığında, Bitcoin’in (volatilitesindeki) aşağı doğru kayma onu daha arzu edilir hale getiriyor; ancak artan korelasyonu diğer yöne işaret ediyor,” diye yazdı.

Nota göre enflasyona karşı koruma söz konusu olduğunda kripto para birimi “belirli bir fiat para biriminde tam enflasyona karşı koyacak şekilde olarak hareket etmese” bile “BTC’nin gücü altınınkine benziyor”.

Kripto para biriminin suç aktivitelerinde kullanılması ve Bitcoin madencilerinin fazlaca enerji tüketmeleri gibi diğer konular, artan düzenleyici incelemeleriyle birlikte endişe faktörleri olarak gösterildi.

“Bitcoin yöneticiler için bir sıkıntı haline gelebilir”

Fraser Jenkins’e göre gelecekte de Bitcoin için potansiyel sorunlar olabilir. Salgının hükümetleri daha güçlü hale getirmesi ve ekonomilerin yönetiminde daha büyük bir tol alması muhtemel olduğu için; kripto para birimleri bugün olduğundan çok daha büyük bir hale gelirse, “yetkililer için bir sıkıntı” haline gelebilir. Jenkins şu ifadeleri kullandı:

“Kriptoların varlık tahsisinde yeri var… Yasal oldukları sürece!”

Nihayetinde Bernstein Research, kripto para biriminin aylık getirilerine bağlı olarak Bitcoin’in, portföylerin %1,5 ila %10’unu oluşturabileceğini öneriyor.

New York Merkezli Yatırım Devi: “Portföylerde Bitcoin’e Yer Var!” 5
Portföylerde önerilen BTC miktarı. Kaynak: Bernstein Research

Fraser Jenkins, “Sonuçta Bitcoin’e yapılan yatırım düşüktür; ancak bu basit optimizasyon çerçevesinde diğer bazı varlık sınıflarına tahsis sıfır oluyor, bu nedenle bu bağlamda Bitcoin potansiyel olarak önemli görünmektedir,” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İşte Milyar Dolarlık Şirketin CEO’sundan Altın ve Bitcoin Öngörüleri

Bitcoin ağında tarihin en büyük düşüşü TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin cephesinde “rüya senaryo” açığa çıktı! Yeni rekor mu geliyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası