CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

New York Regülatöründen Kripto Para Şirketlerine Corona Virüsü Uyarısı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – New York’un Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), yasal statüdeki kripto para birimi firmalarından, COVID-19’un işletmelere ve halk sağlığına verdiği zarara işaret ederek ayrıntılı Corona Virüsü hazırlık planları sunmasını istiyor.

Acil Durum Raporu

Salı günü gönderilen bir mektuba göre “Kripto para” işletmelerinden özenli ve ayrıntılı bir şekilde acil durum planları üretmeleri isteniyor. Hazırlıklar, kritik operasyonların “en azından” sürekli işleyişini sağlamak için çalışan koruma stratejileri, artan siber risk azaltma, afet iletişim planları ve prosedürleri içeriyor. Ayrıca, bu işletmelerden potansiyel olarak çığ gibi büyüyen salgının potansiyel etkilerini ortaya çıkaracak planlarını da ortaya koymaları vurgulanıyor.

Regülatör, bilgisayar korsanlarının virüs salgınından yararlanmaya çalışabilme olasılığı konusunda özellikle endişe duyuyor. NYDFS, özellikle hack riskini “vurguladı” ve firmaların “hileli ticaret veya para çekme davranışını” tespit edebilecek daha sağlam güvenlik önlemleri uygulamayı düşünmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kurum ayrıca, uzaktan çalışanların, paraları “soğuk” (çevrimdışı) cüzdandan “sıcak” (internete bağlı) cüzdanlara taşıdıklarında, saklama altında tutulan varlıkları tehlikeye atma ihtimalini de vurguluyor.

Firmaların planlarını önümüzdeki 30 gün içinde sunmaları gerekmekte. Ancak mektuba göre tercihen “mümkün olan en kısa sürede” ifadesi kullanılıyor. Bir NYDFS basın yetkilisi, talebin tüm BitLicense sahiplerine uygulanıp uygulanmadığı konusundaki sorulara henüz yanıt vermiş değil.

Talep Ne Anlam İfade Ediyor?

Talep, New York’un saat başı daha da büyüyen bir krize anında tepki vermesine çarpıcı bir bakış sunuyor. NYDFS Salı günü notu yayınladığında, New York eyaleti zaten Corona Virüsü konusunda bir acil duruma geçmişti. Ancak eyalet genelinde işletmeler ile ile kripto para şirketleri salgına yanıt olarak herhangi bir şey olursa ne yapacaklarını halen daha tartışıyorlar.

Perşembe
günü, bu dinamik değişiyor gibiydi. Vali Andrew Cuomo kitle toplantıları
konusunda moratoryum ilan etti ve New York Belediye Başkanı Bill de Blasio
şehir çapında olağanüstü hal ilan etti ve halkı Corona Virüsü ile ilgili olarak
arka arkaya yaptığı basın toplantılarında bilgilendirdi ve bunun “yaklaşık 6 ay
sürecek bir kriz olabileceğini” söyledi.

Hafta boyunca kamuoyu, hükümetin yaklaşımı ve iş gerçeklerindeki sert değişim, sadece birkaç gün önce önleyici görünen planların New York eyaletinin günlük hayatı için çok daha önemli görünmesini sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ünlü Yatırım Firmasının Kurucusundan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması Geldi

Coin Ajans

2021’de merkez bankaları Bitcoin almaya başlayacak mı? Alex Krüger açıkladı

Dev Finans Şirketinden Bitcoin ve Altın Yorumu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası