CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Nike Yeni Bir Ayakkabı Modeli İçin Blockchain Patenti Aldı

kripto para haber coinajans

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından yayınlanan belgelere göre Nike, Blockchain için yeni bir patent aldı.

Patentte yer alan bilgilere göre Nike, CryptoKicks adını verdiği bir ayakkabı modelinde Blockchain’i kullanabilecek.

Yeni Patent

ABD Patent ve Marka Ofisi’nin belgelerine göre Nike, Blockchain teknolojisi için yeni ve epey özel bir patent aldı. Nike bu patent sayesinde kriptografiyle şifrelenmiş bir dijital varlığı fiziki bir ürüne aktarabilmek için Blockchain’i kullanabilecek. Burada bahsedilen “fiziki ürünün” bir ayakkabı modeli olduğunu da belirtmek gerek.

Ne İşe Yarayacak?

Nike’ın CryptoKicks olarak adlandırdığı bu ayakkabı modeli birbirinden farklı özelliklere sahip. Müşteriler bu ayakkabıyı aldıkları zaman bunun yanında belli bir dijital kimliğin de sahibi olacaklar.

Bu kimlik, her bir çift ayakkabıya özel olarak atanacak. Bu dijital kimlikler, üretilen ayakkabı sayısıyla aynı olacağı için bu kimliklerin arzı sınırlı olacak. Patentte yer alan bilgilere göre Nike’ın tasarladığı süreç şu şekilde işleyecek:

Bir müşteri orijinal bir çift ayakkabı aldığı zaman o ayakkabı, müşteriye bağlı olacak şekilde dijital ortama da aktarılacak. Bu ayakkabıya (dijital ortamda) kriptografik bir token verilecek. Bu dijital ayakkabı ile kriptografik tokenın birleşiminden CryptoKick doğacak.

Bu dijital kimlikler ve Blockchain sayesinde Nike’ın ürettiği ayakkabıların kime ait olduğu, orijinal olup olmadığı kolaylıkla kontrol edilebilecek. Eğer siz kendi ayakkabınızı başkasına satarsanız, bu ayakkabıya ait olan dijital kimliği de o kişiye devredebileceksiniz.

 

 

İlgili Haberler

22 Nisan Ripple analizi: XRP kısa vadede düşüş sinyalleri veriyor

Binance’e 500 Bin XTZ Gönderildi: Bu, Ne Anlama Geliyor?

Coin Ajans

İranlı general kripto paraları öneriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası