CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Novogratz’dan FED destekli şok Bitcoin tahmini TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Eski Wall Street yatırım uzmanı FED politikalarını değerlendirdi. Yatırım uzmanının değerlendirmesinde şok Bitcoin tahmini dikkat çekiyor.


Şok Bitcoin tahmini

Eski Wall Street çalışanı ve Galaxy Capital’in kurucusu Novogratz, FED politikalarını değerlendirdi. Novogratz’a göre FED’in yeni bir faiz indirimi ve likidite genişletici politikalara başvurması durumunda Bitcoin, kolayca 10 bin doların üstüne çıkabilecek. Sonrasında ise 20 bin dolara çıkacak.

ABD’de Korona Salgını etkisi ile durağanlık devam ediyor. Kasım 2020 Başkanlık seçimlerine doğru FED, Trump yönetimi baskısı ile genişletici para politikalarını uygulamaya devam edebilir. Tüm bu gelişmeler doların değer kaybetmesine yol açarken Bitcoin lehine bir ortam hazırlıyor.

Novogratz, önceki değerlendirmelerinde yıl sonu Bitcoin tahminini 12 bin dolar civarında olacağını belirtti. Yeni değerlendirmesinde ise FED politikalarına bağlı olarak BTC’nin 20 bin dolara doğru hareket edebileceğini iddia ediyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Novogratz, insanlar niçin altın alıyorlarsa aynı gerekçelerle Bitcoin satın aldıklarını belirtti. Yatırımcıların temel hedefi tasarruflarının değer kaybını önlemek. Ünlü yatırımcı ABD’li mevduat sahiplerinin FED’in agresif politikalarından dolayı kaygı duyduklarını ileri sürdü.

ABD’de son günlerde yaşanan protestolar, Korona Salgını ile oluşan ülkedeki ekonomik belirsizliği bir kat daha arttırıyor.

Bu arada Novogratz, Çin başta olmak üzere bir grup ülkenin para birimlerini dijitalleştirmeye başladıklarını belirtiyor. Dijitalleşme yarışında FED’in yavaş davrandığını ve bu durumun doların küresel konumuna zarar verebileceğini ileri sürüyor. Novogratz, Çin’in Yuanı dijitalleştirme konusunda kat etmesi gereken mesafenin %93’ünü tamamladığını iddia etti.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Hard forkun Ethereum fiyatına etkisi ne oldu?

Coin Ajans

Ethereum 150 doların altında kaldığı müddetçe ümitler tükeniyor

Coin Ajans

Ya Ethereum 150 dolarda tutunamazsa?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası