CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

NUPL’a Dayalı Bitcoin Fiyat Tahmini: 590.000 Dolar!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak tarih yazdı. Ancak bu yükseliş hareketinin ardından sert düşüşlerle BTC yaklaşık 2.000 doları sildi. Peki Aralık 2017 sonundaki ralli ile mevcut ralli arasında fark var mı? Mevcut boğa piyasası, yeni bir kurumsal yatırımcı dalgasından destek aldı. MicroStrategy bu yaz Bitcoin’e neredeyse 500 milyon dolar yatırım yaptı. Square, PayPal, Stone Ridge ve Grayscale, milyarlarca dolarlık BTC’yi elinde tutuyor. Ayrıca Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi tanınmış zengin yatırımcılar lider kripto para birimini övdü. 

Son zamanlarda kurumsal varlık yönetimi devi Guggenheim, Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla Bitcoin’e en az 500 milyon dolar yatırım yapma olasılığını açıkladı. Bu olumlu gelişmeler ışığında analistlere göre, Bitcoin bu yıl tırmanmaya devam edebilir. Ayrıca on-chain önemli bir metrik, Bitcoin’in şu anki boğa koşusu sırasında 590.000 dolara kadar yükselmeyi hedeflediğini  ortaya koyuyor. İşte tarihsel metriklere dayalı Bitcoin fiyat tahmini…

NUPL’a dayalı Bitcoin fiyat tahmini: Fiyat 590.000 dolara kadar yükselebilir!

On-chain analiz fırması Glassnode’un verilerine göre, Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (Net Unrealized Profit/Loss (NUPL)) metriği genellikle Bitcoin fiyatını önemli ölçüde yükselten bir seviyeye ulaştı. Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’deki  bu büyük boğa sinyalini açıkladı. NUPL şu anda 0,62’de duruyor. Tarihsel olarak bu seviyeye ulaşmak, yalnızca Bitcoin yeni bir fiyat aralığına ulaştıktan sonra duraklayan bir boğa koşusunu ateşledi. Örneğin; 2011 yılında Bitcoin fiyatı, NUPL göstergesi yanıp söndükten sonra %3.000 artarken, 2013’de  %800 arttı. 

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2017 yılında, NUPL %1.200 kazanç sağladı. NUPL, Bitcoin ağının şu anda kârda mı yoksa zararda mı olduğunu belirlemek için gerçekleşmemiş kar ile gerçekleşmemiş zarar arasındaki farkı tahmin eden bir ölçümdür. Sıfırın üzerindeki herhangi bir değer, ağın kârda olduğunu ve sıfırdan küçük değerler ağın zarar halinde olduğunu gösterir. Bu noktada uzmanlara göre, 0,8 veya daha yüksek bir okuma, 133.000 ila 590.000 ABD doları arasındaki herhangi bir yerde çılgınca bir ralliyi körükleyebilir.


NUPL’a Dayalı Bitcoin Fiyat Tahmini: 590.000 Dolar! 3

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin fiyat manipülasyonlarını engellemenin sadece 1 yolu var TAKİP ET

Bitcoin 6.000 Doların Altını Gördü, Ethereum ve XRP’de Çöküş Sürüyor

Coin Ajans

Bitcoin hakkında yapılan bu yorumlar neden önemli?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası