CoinAjans.com
Kriptopara Haber

OKEx Bitcoin Opsiyon işlemlerini başlatıyor!

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

OKEx Bitcoin Opsiyon işlemlerini başlatmaya hazırlanıyor. Malta merkezli popüler kripto para borsası, çok yakında BTC Opsiyonlarını başlatacağını açıkladı.


OKEx Bitcoin Opsiyon işlemlerini ne zaman sunacak?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx2 Aralık’ta başlayacak bir simülasyonun ardından, bu ayın sonunda (27 Aralık’ta) Bitcoin Opsiyonlarını başlatacağını açıkladı.

Bu girişimle birlikte, OKEx, tek bir platformda kripto-kripto işlem pariteleri, spot, vadeli işlemler, perpetual swap (sürekli takaslar) ve opsiyon işlemleri sunan ilk kripto para birimi borsası olacak.

Popüler bir kripto para birimi borsası olan OKEx, BTC Opsiyonları aracılığıyla, müşterilerine, piyasa eğilimlerini birebir yansıtan fiyatlar ile işlem esnekliği ve piyasa şeffaflığını artıran alım satım seçenekleri (opsiyonları) sunacak.

Opsiyonlar, yatırımcılara ödeme yaptıktan sonra sahip oldukları sözleşmeye bağlı olarak bir dayanak varlık alım satım imkanı sunan bir türevdir.

Platform, Bitoin Opsiyonlarında sıkı bir manipülasyon önleme sistemi kullanacak

Borsa, yaptığı açıklamada, “kapanış fiyatında manipülasyonu önlemek için tasarlanmış” sıkı bir manipülasyon önleme sistemi kullanacağını vurguladı.

OKEx Bitcoin Opsiyon işlemleri ile ilgili, platformun CEO’su Jay Hao şunları ifade etti:

“Başta kurumsal müşterilerimiz olmak üzere, her kesimden müşterimizin, kripto türev ürünlerine yönelik talebinin arttığını görüyoruz.

Bu da türev işlemlerinde, özellikle de vadeli veya perpetual swap işlemlerinde talebin çok hızlı bir şekilde arttığını gösteriyor. Biz de tüm müşterilerimize en geniş kapsamlı işlem ve risk yönetimi araçlarını sunmayı hedefliyoruz.”

OKEx Bitcoin Opsiyon ticaretine erişmek için, kullanıcıların, KYC (bir müşterini tanı) doğrulama işleminden ve bir de uygunluk testinden geçmeleri gerekiyor.

Aynı zamanda kripto borsası, 16 Aralık’ta USDT marjlı perpetual swap alım satım işlemlerini de başlatacak. 

BTC, EOS, ETC, ETH, LTC, BCH, gibi bazı büyük kriptoların da dahil edildiği bu işlemlerde, yatırımcılar, 0.01’den 100x’e varan devasa kaldıraç özelliğini kullanarak tahminlerde bulunabilecekler.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple ortağı SBI Holdings’ten devrimsel hamle

Coin Ajans

Yeni Oluşturulan Bir Site Kripto Para Sektörünü İkiye Böldü!

Coin Ajans

Kripto para platformu BtcTurk küresel oyuncu oluyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası