CoinAjans.com
Kriptopara Haber

OKEx borsasının çiçeği burnunda Bitcoin vadeli hacmi rekor kırıyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Singapur merkezli OKEx borsası Bitcoin vadeli işlemler piyasasına yeni girmesine rağmen borsa sıralamasında 2’inciliğe yükseldi. Bitcoin vadeli işlem hacminin artması neden önemli?


OKEx Bitcoin vadeli işlem hacmi rekor kırıyor

Bitcoin’in tekrardan 7 bin dolar destek seviyesinin üstüne çıkması, Bitcoin yatırımcılarına güven verdi. Singapur merkezli kripto para borsası vadeli işlemler ( Bitcoin future) hacmi, son 24 saatte 2 milyar doları geçti. Diğer borsalardaki vadeli işlem hacminde de benzer şekilde yükselişler yaşanıyor. Ancak OKEx’in daha yeni Bitcoin vadeli piyasasına girmesine rağmen ilk 3’e girmesi ve hatta 2’inci sıraya yükselmesi takdire şayan.

Lütfen Bkz: Dünya Ekonomi Forumu küresel stabil coin makalesi

Skew Market’in analizlerine göre Çarşamba günü OKEx Bitcoin vadeli işlem hacmi 2,23 milyar dolar. Bu performansı ile OKEx, CoinFlex ve Binance gibi borsaları geride bıraktı. Aşağıdaki grafikte vadeli işlem hacminin borsalara göre dağılımını görüyoruz.

Bitcoin vadeli işlem hacminin artması neden önemli?

OKEx Borsasındaki Bitcoin future işlem hacmi 2,23 ( yaklaşık 300 bin BTC) milyar dolar olmasını bir de şöyle okuyalım: Bitcoin future işlemleri gelende 1 aylık yada 3 aylık periyotlarla gerçekleşiyor. Yani yaklaşık 300 bin adet Bitcoin, 1 ila 3 ay süreliğine OKEx Bitcoin future piyasalarında dondurulmuş biçimde ve bu süre zarfında piyasaya dump edilemeyecek. Daha da önemlisi bu 300 bin adet Bitcoin’in fiyatını daha şimdiden biliyoruz çünkü 300 bin BTC’nin sözleşme fiyatı belirlenmiş durumda. Bu meblağın artması Bitcoin fiyatlarının öngörülebilirliğini daha da arttıracaktır.

Lütfen Bkz: Çin merkez bankası parasının (dijital yuan) 3 kullanımı

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçtiğinde Bile Google’daki Arama Hacmi Büyüyor

Coin Ajans

ABD’de hangi başkan adayı kripto para sektörü için daha iyi?

Coin Ajans

CHP’nin Blockchain Önergesi Resmen Meclise Taşındı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası