CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Ölü Kedi Sıçraması” Diyen Ünlü Analistlerden Korkutan Bitcoin Tahminleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin fiyatı bir gecede hisse senetleriyle birlikte artarak 5.650 dolara yükseldi ve 5.300-5.500 dolar aralığında sabitlendi. Ancak kripto para, daha fazla konsolidasyona açık olmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı bir gecede
hisse senetleriyle birlikte artarak 5.650 dolara yükseldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın ulusal bir olağanüstü hal ilanını takiben, borsa 2008’den bu yana en büyük tek günlük rallisini yayınlayarak güçlü bir şekilde toparlandı. Bitcoin fiyatı hisse senetleriyle birlikte 5.650 dolara yükseldi. Hisse senetleri ve Bitcoin toplandı, çünkü ulusal olağanüstü hal, hükümete ABD’deki salgın kötüleştikçe coronavirüs pandemisiyle mücadele için daha fazla fon ve kaynak imkanı açıyor.

“Ölü Kedi Sıçraması” Diyen Ünlü Analistlerden Korkutan Bitcoin Tahminleri 4

Ancak yatırımcılar ise Bitcoin’in daha fazla düşeceğine inanıyor. Sadece 2 gün önce Bitcoin fiyatı, BitMEX dahil olmak üzere en büyük kripto para birimi borsalarında 8.000 doların üzerinde seyrediyordu. İki günlük bir süre içinde, Bitcoin fiyatı 8.000 dolardan 3.700 dolara düştü ve o zamandan sonra 5.650 dolara kadar yükseldi. Teorik olarak, benzeri görülmemiş bir ölçekte long tasfiyelerinin artması nedeniyle, Bitcoin fiyatını sıfır’a yakın seviyelere düşüren büyük bir çöküşten sonra, yatırımcılar Bitcoin’in daha da güçlenebileceği konusunda uyarıyorlar.

Analistler: Bitcoin’deki son yükseliş bir “ölü kedi sıçraması”

Yatırımcı ve analist Koroush AK, son fiyat çöküşünden sonra şunları söyledi:

Gerçekten de buradaki insanlar tam bir geri dönüş çağrısı yapıyorlar. Bitcoin’in tarihindeki en büyük günlük dökümünden sonra… Küresel bir kriz ve dünya çapında panik içinde. Bundan hemen sonra yükselmek için teknik/temel bir neden yok. Tam bir yanılsamadan başka bir şey yok.

“Ölü Kedi Sıçraması” Diyen Ünlü Analistlerden Korkutan Bitcoin Tahminleri 5
Bitcoin fiyatı bir gecede 5.500 doları aşıyor – (Kaynak: Tradingview.com)

Benzer şekilde, “Wolf” olarak bilinen kripto para analisti, Başkan Trump’ın
basın toplantısı sonrasında piyasadaki iyimser duygulara rağmen, ABD resmi
olarak büyük şehirlerde karantinaya girdiğinde, piyasanın bir kez daha olumsuz
tepki vermeye başlayabileceğini söyledi. ABD borsasının 13 Mart’ta
toparlanması, 1987’den bu yana görülen en büyük düşüş olan %9,99 düşüşün hemen
ardından geldi. Analist açıklamalarına şunları ekledi:

Resmi karantinalara girersek pazarların tekrar dökülmeye başlayacağına inanıyorum. Şimdilik, spot Bitcoin tutmak oldukça güvenli görünüyor, ancak muhtemelen sadece ölü bir kedi sıçraması olabilir.

Analistler tarafından coronavirüs salgınının kısa vadede
Bitcoin’i olumsuz etkilemesi bekleniyor

Kurumsal satışların tarihi seviyeleri hafta boyunca kaydedildi. Analistler tarafından şimdilerde Bitcoin’den sert bir tepki bekleniyor ve nedeni de coronavirüs salgını! ABD, Çin ve Güney Kore gibi virüsün zirvesinden geçmiş olan diğer ülkelere kıyasla hala coronavirüs salgınının ilk aşamalarında. Northeastern Üniversitesi gibi prestijli kurumlarda yapılan araştırmalar, Massachusetts benzeri birçok eyaletin İtalya büyüklüğünde yerel bir salgın görme riski altında olduğunu buldu. Ağ bilimi profesörü olan Sam Scarpino, Bloomberg’e şunları söyledi:

Massachusetts, İtalya’dan daha küçük. Yaklaşık 100 vakası var. İki hafta önce İtalya’da 159 vaka vardı. Oraya gidiyoruz. Şimdi hareket etmeli ve hastaneleri kararlı bir şekilde hazırlamalı, uzaktan çalışmalı ve testleri hızlandırmalıyız.

“İnanılmaz Tahmin: Bu Altcoin Rekor Kıracak! Yeni ATH’ye Hazır Olun” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

İşte Analistlerden Bitcoin, Ethereum ve Litecoin İçin Dev Fiyat Hedefleri!

Bitcoin’den PayPal haberine sert tepki! TAKİP ET

Coinajans.com

Coinbase Bitcoin Harcamalarında Yüzde 1 Ödül Veren Bir Kripto Banka Kartı Başlattı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası