CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ölüm döşeğindeki 12 altcoin

kripto para haber coinajans

2018 yılının ilk ayı altcoin’ler için rüya gibi bir dönem olurken 2019 yılı da birçok altcoin projesinin sonlandırıldığı veya bir şekilde piyasadan silindiği bir yıl oldu.

Bu yazıda, altcoin’lerin olağanüstü seviyelere ulaştığı 2018 yılının Ocak ayında en büyük ilk 200 arasında yer alan ancak şimdi çoğunluğu ilk 1000 içerisine giremeyen, piyasa kapitalizasyonları erimiş, hacmi 1000 doların altında kalmış ve herhangi bir etkinlik göstermeyen altcoin’leri ele aldık.

Burada tarif edilen altcoin’lerin en tepesinde Cobinhood (COB) var. Cobinhood, aynı ismi taşıyan kripto para borsasına ait bir kripto paraydı. Borsada yaşanan yönetim krizi neticesinde platform Mayıs ayında tüm alım satımı ve para yatırma-çekme işlemlerini askıya aldı. O günden bugüne kapalı olan borsanın geri dönüp dönmeyeceği belirsiz. Vaktiyle yaklaşık 1 milyar dolar olan COB’un piyasa kapitalizasyonu şimdi sadece 186,000 dolar. Aynı şekilde fiyatı 3 dolar olan token, bugün sadece 0.004 dolar ediyor. 

Cobinhood’u (COB) ATMChain (ATM) izliyor. Zirvede 390 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonu elde eden ATM, bugün 500,000 dolar seviyesinde bile değil. Bu arada projenin internet sitesine de erişilemiyor.

Üçüncü sırada Counterparty (XCP) geliyor. Son dönemde Bittrex ve Poloniex gibi önemli borsalardan çıkarılan XCP’nin işlem hacmi sıfırlanma noktasında. Sadece Japon borsası Zaif’te işlem gören XCP’nin günlük hacmi 100 dolar bile etmiyor. Vaktiyle 103 dolardan alıcı bulan altcoin, bugün 1.5 dolardan işlem görüyor.

Diğer altcoin’lerle birlikte listenin tamamı şu şekilde:


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin ABD-İran Geriliminden Nasıl Etkilendi?

Coin Ajans

Coinbase, Earn.com’u kapatarak Coinbase Earn sistemini genişletiyor

Coin Ajans

Bitcoin’de kritik seviye 9070 dolar: Ethereum, Litecoin ve Ripple’da ihtimaller

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası