CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Önce yasakladılar, şimdi ise Bitcoine biat ettiler! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Mastercard Bitcoine biat ediyor. 2018’de kriptoyu yasaklayan Mastercard, şimdilerde Bitcoin’e bakışını değiştirdi. Ve kripto paraların kaçınılmaz olduğunu düşünmeye başladı.


Kripto satın alma ya da borsa hesaplarının fonlanması yasağının üzerinden 2 yıl geçtikten sonra Mastercard duruşunu değiştirdi. Böylece, Wirecard’ın avantajlarının yok olmasından sonra artık kripto debit kartları için tercih edilen ödeme işletimcisi haline geldi.

Mastercard’ın kriptoya U dönüşü, Bitcoine biat anlamı mı taşıyor?

Mastercard ile prensip üyeliği anlaşması yapan ilk kripto şirketi Wirex oldu. 300 milyar dolarlık ödeme işlemcisi, Wirecard’ın Haziran ayında başına gelenlerden sonra bir teklifle kriptoya karşı duruşunu değiştirdi.

koinmedya_brave

Bakınız:İşte Ethereum’u koltuğundan etmeye en yakın aday

Wirecard, denetçilerin şirketteki yıllar süren dolandırıcılığı ortaya çıkarmasına kadar Crypto.com ve Wirex gibi pek çok kripto debit kartlarını destekliyordu. Marketteki yeni oluşan bu boşluğu doldurmada Mastercard ve Visa öncü olsa da, iki şirketin de dijital varlıkların pek de hayranı olmadıkları bilinen bir gerçekti. Ancak kapıda artık kripto paralar ve Bitcoine biat görünüyor.

Kartlarının kripto işlemleri için kullanılması yasağı getirdikten sonra hem Mastercard hem de Visa, kripto paraların değer sorununu çözebilecek bir çözüm aramaya başladılar. VISA bu konuda daha erken adım attı ve 2019 yılında Coinbase, Crypto.com ve diğer birkaç şirketin kripto destekli debit kart çıkarmalarına izin verdi.

Mastercard da benzer bir strateji izliyor gibi görünüyor. Wirex, Mastercard’ın Accelerate girişimine katılan ilk şirket oldu. Fakat son olmayacak.

koinmedya_brave

Şirketin yaptığı bir basın açıklamasında şunlar söyleniyor:

“Gelişmekte olan markalar ve fintechler için kripto para ve kripto kart ortakları Mastercard’ın Accelerate programına davet ediliyor. Böylece hızla büyümeleri için ihtiyaç duydukları her şey kendilerine verilecektir.”

2018’de kriptonun yaşamına devam edebilmesi için kurumsal benimsenmeye ciddi ihtiyacı vardı. 2 yıl geçtikten sonra kurumlar nihayet kripto paraların, paranın evriminde kaçınılmaz olduğunu fark ederek onu desteklemeye başladılar. Geride yapılması gereken tek şey, endüstrinin tercih edilebilir olduğunu gösteren bir tutum sergilemeleri için düzenleyicilerin etkilenmesi kaldı.

Mastercard artık geleceği çok fazla hesaba katmadan, dünya genelinde tüccarların kripto parayı harcamalarını daha kolay hale getiriyor.

Bakınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Cardano’nun Staking Cüzdanı Kullanıma Hazır

Coin Ajans

Grayscale’de Bitcoin Cash ve Litecoin için olağanüstü prim oranları

Başarılı Türk trader ticaret algoritmasını geliştirmeye devam ediyor- EngineeringRobo Deluxe

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası