CoinAjans.com
Kriptopara Haber

OneCoin dolandırıcılığı can aldı TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

OneCoin dolandırıcılığı ile bilinen iki kişi cinayet kurbanı oldu. Ponzi şeması OneCoin’in iki destekçisinin geçen ay sonu Meksika’da ölü bulunduğu ortaya çıktı.


OneCoin dolandırıcılığı destekçileri ölü bulundu

Meksika yerel medyasından La Tercera’nın haberine göre, OneCoin dolandırıcılığı ile ilgili iki ismin, yani Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’nın cesetleri 30 Haziran’da polis tarafından bavullarda bulundu. Haberde ayrıca bavulların Sinaloa’daki sahil kasabası Mazatlan’da boş bir alanda çöp poşetleri arasında olduğu da bildiriliyor. Polis ise her iki ölümün boğulma sonucu yaşandığını ve olayı çifte cinayet olarak değerlendirdiklerini açıklandı.

Yine haberlere göre cesetler bulunmadan iki gün önce her iki kişi de kaçırılmış. Polis olay ve soruşturma ile ilgili ayrıntıları açıklamıyor. Ancak habere göre bu iki ölüm olayı da uyuşturucu kaçakçılığı ile ilgili olabilir.

İlgili – Kripto piyasalarının en büyük çiftlik bank vakası Onecoin mağdurlarına kötü haber

koinmedya_brave

Meksika’da sadece Mayıs ayında 72 cinayet olayı yaşanmıştı. Çünkü rakip çeteler arasındaki çatışmalar son aylarda arttı.

Bu arada ölü bulunan Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’nın global ponzi şeması OneCoin’i destekledikleri ve bu işin içinde oldukları biliniyor. Bu iki kişi çok sayıda kişiyi ikna ederek, Latin American Automotive Marketing Company (CLA) isimli kuruluş aracılığıyla söz konusu dolandırıcılığa para yatırmalarını sağlamıştı. Bu kuruluş, kripto karşılığı araba satışı yapıyordu.

Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra, CLA’yı kullanarak bir ponzi şeması oluşturmuştular. Hiçbir şeyden habersiz alıcılarına ise, alımlarda OneCoin kullanmaları durumunda daha iyi bir fiyat fırsatı yakalayacaklarını söylüyorlardı.

İlgili – Tarihin en büyük hack saldırısında başrolde Bitcoin var

koinmedya_brave

Kripto para sektörü bir anda yüksek getirileri ile dikkat çekerken, doğal olarak bundan faydalanan dolandırıcılar da türedi. İşte bunlardan biri de OneCoin ponzi şemasıydı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Uzman analist PlanB: Bitcoin (BTC) 8 bin dolar altını unutun!

Coin Ajans

Uzmanı konuştu: Tam Bitcoin alma zamanı TAKİP ET

İki günde tanıttıkları DeFi projesi ile 20 milyon toplayıp sırra kadem bastılar

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası