CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Önemli Gelişme: Microstrategy’den 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – MicroStrategy, değiştirilebilir tahvil satışı aracılığıyla 400 milyon dolar toplamayı ve buradan elde edilen net gelirle Bitcoin satın almayı planlıyor.

MicroStrategy’den 400 milyon dolarlık Bitcoin hamlesi

Dünyaca ünlü iş istihbaratı  şirketi MicroStrategy, Pazartesi günü önemli bir açıklamada bulundu. MicroStrategy, üst düzey değiştirilebilir tahvil satışı aracılığıyla 400 milyon dolar toplamayı ve bu sürecin net gelirini Bitcoin satın almak için kullanmayı planladığını söyledi. Ünlü iş istihbaratı  şirketi MicroStrategy, 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 144A Kuralı’na dayanarak nitelikli kurumsal alıcılara yapılacak 2025 vadeli değiştirilebilir tahvil satışıyla 400 milyon dolar toplamayı planladığını belirtti. MicroStrategy, konuya yönelik şunları söyledi:

Senetler teminatsız olacak, MicroStrategy’nin kıdemli yükümlülükleri olacak ve 15 Haziran 2021’den başlayarak, her yıl 15 Haziran ve 15 Aralık’ta altı ayda bir ödenecek faiz olacak. Tahvillerin, daha erken değilse 15 Aralık 2025’te vadesi dolacak.

bitcoin

Ayrıca MicroStrategy, değiştirilebilir tahvil satışı aracılığıyla elde edilen net gelirin Bitcoin satın almak için kullanılacağını da vurguluyor.

“Değiştirilebilir tahvil satışı aracılığıyla elde edilen net geliri Bitcoin’e yatıracağız”

Dünyaca ünlü iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

MicroStrategy, işletme sermayesi gereksinimlerini ve diğer genel kurumsal hedefleri belirlemeden önce Hazine Politikası’na uygun olarak değiştirilebilir tahvil satışı aracılığıyla elde edilen net geliri Bitcoin’e yatırmayı planlıyor.

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatının Patlama Yapacağını Gösteren İki Kilit Veriye İşaret Etti

Bu önemli hamle, MicroStrategy’nin 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamasından birkaç gün sonra gerçekleşti. MicroStrategy’nin hazinesinde şu anda 40 bin 824 BTC bulunuyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’de son durum nedir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde ufak kayıplarla 19.210 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 356,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 26,5 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

5’ten Fazla Tahmini Tutan Bitcoin Ustası: Büyük Fon Dalgası Geliyor!

“Bitcoin Hizmeti Sunma Yarışı Artık Bankacılık Sektörüne Yayılacak”: Mike Novogratz

Piyasa Analisti “Şimdi Bitcoin Alma Zamanı!” Dedi ve 3 Dev İndikatöre İşaret Etti!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası