CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

PayPal CEO’sundan “Bullish” Kripto Para Yorumu: “Tam Zamanı Şimdi!”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – PayPal CEO’su ve Başkanı Dan Schulman, Çarşamba günü büyük Web Summit etkinliğinin ilk gününde sahnedeydi ve yaklaşık 100.000 katılımcıya kripto para birimi zamanının “şimdi” olduğunu söyledi.

New York Times köşe yazarı Andrew Ross-Sorkin’in 2020 çevrimiçi teknoloji konferansı için röportaj yaptığı Schulman, dijital para birimlerinin yakında ana akıma girip günlük ödeme aracı haline geleceğini tahmin etti. CEO’ya göre küresel koronavirüs salgını, tüketicilerin “nakit parayı bırakması” gibi çeşitli eğilimleri hızlandırdı.

Schulman’a göre, “[Pandemi] bu eğilimlerin hızını üç ila beş yıldan beş ila altı ay arasında herhangi bir yere çekti,”. CEO ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Daha hızlı, daha ucuz, daha verimli bir finansal sistem, yeni ve modern bir teknoloji yaratabilmek; sisteme daha fazla insanı çekmek, dahil etmek, maliyetleri düşürmeye yardımcı olmak, pek çok insanın mali sağlığını artırmak için iyi olur… Bu nedenle uzun vadede, her türden dijital para biriminde çok bullish’im.”

PayPal kullanıcıları kripto para birimlerini tercih ediyor

PayPal, Ekim ayında, kullanıcıların önümüzdeki yılın başlarında 28 milyon satıcı için bir finansman aracı olarak kripto para birimi ile işlem yapmalarına izin vermeye başlayacağını duyurmuştu. Şirket, şu anda ABD’de, müşterilerin PayPal cüzdanında kripto para satın almalarına; satmalarına ve tutmalarına izin veriyor. Schulman, şirketin önceden pazar araştırması yaptığını ve PayPal tabanının %54’ünün kripto tekliflerini istediğinin ortaya çıktığını söyledi. PayPal CEO’su ayrıca şunları söyledi:

“Düşündüğümüz gibi, dijital cüzdanlar dijital para birimlerinin doğal bir tamamlayıcısı. 360 milyondan fazla dijital cüzdanımız var ve kripto para birimlerini benimsememiz gerekiyor.”

Bitcoin’in volatilitesi daha önce Schulman’ın birincil endişe kaynağıydı. Bundan dolayı CEO, BTC’yi küçük trader’ların karlarını yok etme potansiyeline sahip “zayıf bir para birimi” olarak düşünmesini sağladı. PayPal, bu sorunun üstesinden gelmek için tüketicilerin satın alma anında kripto para biriminin tam kurunu bilmelerine olanak tanıyarak volatilite riskini ortadan kaldıracak.

Shulman, “Bu, temeldeki kripto para biriminin faydasını güçlendiriyor. Sadece iniş çıkışlarını yaşamaktan daha fazlasını yapabilirsiniz” dedi. “Hatta, bunu 28 milyon satıcımızla ticaret yapabileceğiniz bir araç olarak alıyorsunuz.” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Devi Grayscale Kurumsal Yatırımcılardan Rekor Yatırımı Açıkladı

Coin Ajans

“Ripple’a Dikkat Edin” Diyen Analistler XRP’de İzlenecek Seviyeleri Açıkladı!

Coin Ajans

Dev Yatırım Şirketinin Kurucusu “Muhteşem Ralli” Dedi ve Bitcoin’de 20 Bin Dolar İçin Tarih Verdi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası