CoinAjans.com
Bitcoin

PayPal Yöneticisi: Para Birimleri Zamanla Dijitalleşecek

bitcoin haberleri coinajans.com

PayPal’ın CTO’su Sri Shivananda, kısa süre önce katıldığı etkinlikte kripto paralar hakkında konuştu. Shivananda kripto paralar hakkında genel olarak olumlu yorumlarda bulunsa da kripto para dünyasının hala ciddi eksiklikleri olduğunu da vurguladı.

Gidecek Çok Yol Var

Sri Shivananda, Economic Times tarafından düzenlenen etkinlikte hem küresel finans dünyasını hem de kripto paraları değerlendirdi.

Shivananda burada dünya genelindeki dijital dönüşüm sürecinden bahsetti ve zaman içerisinde birçok varlığın, ürünün, hizmetin ve sürecin dijitalleşeceğini göreceğimizi söyledi. Kendisi bu yorumunun para birimleri için de geçerli olduğunu vurguladı. Shivananda, günümüzde kullanılan birçok para biriminin zamanla dijitalleşeceğine inanıyor.

Ne var ki kendisi kripto paraların tam olarak bu konuda yetersiz kaldığını düşünüyor. Bilindiği üzere Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i eşler arası elektronik bir para sistemi olacak şekilde tasarladı. Ancak PayPal yöneticisi, kripto paraların günümüzde bir ödeme aracından ziyade bir ‘finans ürünü’ olarak kullanıldıklarını düşünüyor:

Kripto paraların günümüzde birer para birimi olarak değil de birer ürün olarak kullanıldıklarını görüyoruz. Bu işin özünde müşterileri cezbetmek yatıyor, bunu unutmamak gerekiyor. Eğer kripto para kullanmak insanlara herhangi bir avantaj sağlıyorsa geriye kalan şeyler de çözülür.

Shivananda’nın yorumlarına göre kripto para dünyasının büyüyebilmesi için kripto paraların diğer ödeme yöntemlerinden daha kullanışlı olmaları gerekiyor. Kendisinin görüşlerine göre bunun için de biraz daha zaman gerekiyor.

İlgili Haberler

Nexo Yılbaşına Özel Bir Şanslı Kişiye Bir Adet Bitcoin Verecek

Coin Ajans

Bitcoin Fiyatı Hızla Yükseliyor

Coin Ajans

Bitcoin dibi gördü, Mart’ta şenlik var!! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası