CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Peter Brandt’a göre Bitcoin’in fazla vakti kalmadı

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Peter Brandt’a göre Bitcoin’in fazla vakti kalmadı. Kıdemli trader, son tweetinde, BTC’nin yakında kendisini “gerçek ya da sahte” ilan etmiş olacağını yazdı. Ayrıca sıfırı görme ihtimali üzerine şoke edici açıklama yaptı.


Peter Brandt’a göre Bitcoin’in fazla vakti kalmadı

Bitcoin bir kimlik krizinin tam ortasında. Lider kripto paranın çok yaygın olarak güvenli liman bir varlık olduğu düşünülüyordu. Ancak corona virüsü pandemiği sırasında bu konuda şüpheler oluştu. ABD hisse senetleri piyasası çöküşü kripto para fiyatlarını da kendisini ile çekti.

Bitcoin yaşanan piyasa çalkantılarını iyi göğüsleyemedi. Bunun üzerine birçokları BTC’nin amacını sorgulamaya başladı. Çünkü lider kripto paranın destekçileri, Bitcoin’in bir devlete bağlı olmayan ve güvene ihtiyaç duymaya para birimi olduğunu düşünüyor. Buna göre, merkez bankaları zor anlar yaşadığında BTC’nin yükselişe geçmesi gerekiyordu.

koinmedya_brave

Bundan dolayı Bitcoin’in zamanı tükeniyor denilebilir. Çünkü kendisini devam eden bu piyasa sıkıntılarında güvenilir bir önlem olarak kanıtlaması için fazla vakti kalmadı.

İlgili – Peter Brandt: Altın ve Bitcoin felaketlere karşı sigorta poliçesi

“Bitcoin hala sıfıra düşebilir”

Bitcoin'in fazla vakti kalmadı. Kıdemli trader, son tweetinde, BTC’nin yakında kendisini “gerçek ya da sahte” ilan etmiş olacağını yazdı.

Bu arada Brandt’in bir tweeti kripto para sektöründe şok etkisi yaptı. Çünkü kıdemli trader, Bitcoin’in hala sıfıra düşebileceğini söyledi. Ona göre 12 Mart’tan sonra BTC’nin 100,000 dolar süper boğa hedefinden ziyade sıfırı görmesi daha mantıklı.

Öte yandan Bitcoin’in yok edilebileceği ile ilgili birkaç “kıyamet” senaryosu vardı. Mesela, bunlardan biri kâr edemedikleri için madencilerin bir biri ardında işi bırakması durumunda gerçekleşebilir. Sonuçta ağın güvenliğini sağlayacak kimse kalmayabilir. Bitcoin hash oranı bu ay yüzde 45 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Ancak en büyük ikinci negatif zorluk düzeltmesinden sonra yeniden yükselmesi bekleniyor.

Başka bir çöküş senaryosunu Fundstrat’tan Tom Lee dile getirmişti. Ona göre eğer hükümetler fiat paradan kriptoya geçişleri yasaklama kararı alırsa, Bitcoin’in benimsenmesinin yolları kapanır. Sonuçta lider kripto para büyük bir sıkıntı içine girer.

Kaynak

İlgili Haberler

10 Ocak 2020: Kripto para piyasaları Avrupa seansına nasıl başladı?

Coin Ajans

1 Bitcoin Tutan Adreslerin Sayısı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesinde: BTC İçin Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin’in Her Hamlesini Bilen Ünlü Balinadan “Düşüş Sonrası” BTC Tahmini!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası