CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Peter Schiff Blockchain Cüzdanı İçin Şifre Yerine PIN Girdiğini Kabul Etti

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – 22 Ocak Çarşamba günü, ünlü altın tutkunu Peter Schiff sonunda bu cüzdanın nasıl çalıştığını yanlış anladığı için Blockchain Cüzdanında bulunan bitcoin’e erişimini kaybettiğini itiraf etti. Ancak, bu olayın tüm sorumlusu tabi ki Schiff’e bağlanmamalı.

FairSpin

Schiff, dış pazarlar ve menkul kıymetler konusunda uzmanlaşmış kayıtlı bir broker / bayi olan Euro Pacific Capital’in CEO’su ve değerli metal satıcısı olan SchiffGold’un kurucusu ve başkanı durumunda. Ayrıca altın üzerinde boğa, ABD dolarında ayı konumunda olan ve Bitcoin hakkında oldukça şüpheci olan bir adam.

4 Temmuz 2019’da Schiff, biraz Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH)
ve Bitcoin Cash (BCH) sahibi olduğunu açıkladı ve Bitcoin fiyatına ne olursa
olsun Bitcoin’de HODL olacağını söyledi.

StormGain

Daha sonra, 19 Ocak Pazar günü, Schiff, Bitcoin bulunan cüzdanına giriş yapamadığı için Bitcoin’e olan öfkesini ifade etmek üzere Twitter’dan açıklamalarda bulundu:

Schiff o sırada kullandığı cüzdan uygulamasının (Blockchain.com tarafından üretilen) Blockchain Wallet’ın iOS sürümü olduğunu bildiğini söylemesine rağmen “bir şekilde” bozulduğunu” ve bu yüzden şifresini doğru hatırlamasına rağmen girişini yapamadığını vurguladı. CryptoTwitter’daki çoğu insan bunun sadece cüzdanının şifresini unutmuş bir “patlama” vakası olduğuna inanıyor gibiydi:

Schiff’in cüzdanını ilk etapta kurduğu kişi olduğunu iddia ettiği ShapeShift’in Kurucusu ve CEO’su Eric Voorhees, Schiff’in şifresini unuttuğu ve Cüzdanın kurtarma ifadesini not etmediği için suçlunun Bitcoin değil bizzat Schiff’in kendisi olduğunu söylüyor:

Ancak dün gece (22 Ocak), tüm Bitcoin sahiplerine (çoğunlukla Twitter’da kripto topluluğunun üyeleri tarafından kendisine hediye edilen Bitcoinlere) erişim kaybını ilk kez bildirdikten üç gün sonra Schiff, bu durumun bozuk bir cüzdandan ama Blockchain Cüzdanı için PIN ve şifre kavramları hakkında kafası karışmış olduğunu, işleri daha da kötüleştiren, ne şifre ne de 12 kelimelik yedekleme / kurtarma ifadesini bilmemesi gibi nedenlerden kaynaklandığını açıkladı:

Blockchain Wallet ile oynayarak biraz zaman geçirdikten sonra, gerçekte ne olduğuna dair olası bir açıklama.

Yeni bir Blockchain Wallet oluşturduğunuzda, sizden bir e-posta adresi (kullanıcı adınız olarak işlev görür), bir şifre (cüzdanınıza giriş yapma yapma veya cüzdanınızdan çıkış yapmış olmanız durumunda gerekir) ve 4 haneli bir PIN belirtmeniz istenir (M-cüzdanınızın “şifresini çözmek” için, yeniden başlatıldığında, biyometrik kimlik doğrulamayı ayarlamadıysanız cüzdan uygulamalarını da ister).

Blockchain Wallet’ın kullanıcıyı, cüzdanın oluşturulduğu sırada 12 kelimelik veya 24 kelimelik bir kurtarma ifadesi kaydetmeye zorlamadığını, yani bu adımın isteğe bağlı olduğunu belirtmek gerekir. Cüzdan oluşturulduktan sonra, uygulamanın menüsüne gitmeniz ve “Yedekleme Fonları”nı seçmeniz gerekir; bu noktada, uygulamanın cüzdanınıza atadığı “yedekleme ifadesinin” 12 kelimesinin her birini yazmanız istenir.

Schiff, yedekleme ifadesinin şifresini asla bilmediğini söylüyorsa, o zaman cüzdanını yaratan kişi (yani Vooerhees) Schiff’e cüzdanın şifresini ve yedek cümlesini not etmesini söylememiş olabilir.

Bu durum hafifletici bir sebep olsa da, cüzdanının nasıl çalıştığını bilmemesinden dolayı rahatsızlık duymayan Schiff’i yine de suçlayabiliriz, ancak kripto cüzdan geliştiricilerinin, kriptoların genel olarak benimsenmesine hazırlanmak için cüzdan kullanılabilirliğini geliştirmek üzere daha fazla şey yapması gerektiği de doğrudur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Algorand ve VeriTX İş Birliği

Şant Manukyan’dan Bitcoin Halving Uyarısı

Coin Ajans

Bitcoin kritik direnci kırmak üzere! Analistler ne söylüyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası