CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Piyasa Analisti “Şimdi Bitcoin Alma Zamanı!” Dedi ve 3 Dev İndikatöre İşaret Etti!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Piyasa analisti Mohit Sorout’a göre, Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş eğilimi fiyat 8.800 doların üzerinde işlem yaptığı sürece geçerli. Bitazu Capital’in kurucu ortağının öngörüsü, her biri kripto para piyasasında olumlu bir satın alma sinyaline işaret eden üç boğa teknik göstergesine dayanıyor.

İşte Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş eğilimine işaret eden faktörler

Bitcoin, Salı günü kısa vadeli görünümünü iyileştirmek için bir hamle yaptı ve 9.400 doları kırdı. Bir gün sonra, lider kripto para birimi dar ticaret aralığına geri döndü. Ancak Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout, bir sonraki Bitcoin dalışının daha güçlü bir düşüş eğilimi oluşturamayacağına inanıyor.

Piyasa Analisti “Şimdi Bitcoin Alma Zamanı!” Dedi ve 3 Dev İndikatöre İşaret Etti! 6
Piyasa Analisti “Şimdi Bitcoin Alma Zamanı!” Dedi ve 3 Dev İndikatöre İşaret Etti! 7
BTC/USD Golden Cross oluşumu – Kaynak: TradingView.com

Yatırımcılar bu tür oluşumları artan satın alma hissinin bir işareti olarak yorumluyor. Örneğin 2019’daki Golden Cross, oluşumundan sonraki üç ay içinde BTC/USD’yi yüzde 270’e kadar artırdı. Mohit Sorout, “50 × 100 ve 50 × 200 Golden Cross, uzun vadeli boğa gücünün bir işaretidir.” dedi.

2- Bitcoin Hash Ribbons

Mohit Sorout, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş görünümünü güçlendirmek için Golden Cross göstergelerini Hash Ribbons ile birleştirdi. Hash Ribbons, kripto para biriminin fiyat diplerini ve zirvelerini, onu oluşturan varlıkların davranışlarını analiz ederek tanımlar. Basit bir ifadeyle, bir Hash Ribbons kapütülasyon aşamasına geri döndüğünde, madencilerin çıkardıklarından daha fazla token sattıkları anlamına gelir. Tersi olan durumda “Birikim”dir ve madencilerin daha fazla kripto para tuttuklarını ve daha az sattıklarını gösteriyor.

Piyasa Analisti “Şimdi Bitcoin Alma Zamanı!” Dedi ve 3 Dev İndikatöre İşaret Etti! 8
BTC Hash Ribbons, satın almaya sinyalini verdi – Kaynak: TradingView.com

Mohit Sorout, BTC günlük grafiğindeki Hash Ribbons’un bir satın alma hissine işaret ettiğini vurguladı. Ayrıca Mohit Sorout, long madenciler bireysel piyalardaki arzı sınırladığı için bir geri çekilmenin bile kripto para birimine çok fazla zarar vermeyeceğini ekledi.

3- Madencilik geliri yükseliyor

Bitcoin madencilerinin durumunu sağlıklı bir şekilde gösteren bir başka indikatör de madencinin geliridir. Mohit Sorout, madencilik kârlarının Bitcoin’in 11 Mayıs’taki üçüncü halving’inin ardından istikrarlı hale geldiğini vurguladı. Halving, kripto para biriminin günlük ödülünü 1.800 BTC’den 900 BTC’ye indirdi ve madencilere daha önce aldıkları gelirin yarısı kadar gelir bıraktı.

Piyasa Analisti “Şimdi Bitcoin Alma Zamanı!” Dedi ve 3 Dev İndikatöre İşaret Etti! 9
BTC madencilerinin halving’den sonra gelirleri dengelendi – Kaynak: TradingView.com

Sonuç olarak, madenci teslimiyeti arttı ve bu da BTC/USD’yi zorladı. Ancak madencilerin gelirlerinin istikrar kazanmasıyla birlikte, BTC/USD pazarındaki satış baskısı da hafifliyor gibi görünüyor. Mohit Sorout, “Bitcoin trendi yükseldi, madencinin gelir ölçüsü yükseliş eğilimi gösteriyor.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İşte Binance’deki Lider Trader’ların Bitcoin ve Dev Altcoin’lerdeki Pozisyonları!

Herkesin gözü Bitcoin’deyken o altcoinlere dikkat çekti: “Güç yer değiştirmek üzere!”

Dev Varlık Yöneticisi Guggenheim Bitcoin Yatırımı Yapabilir!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası