CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Piyasa bu kadar belirsizken Bitcoin almak mantıklı mı?

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin boğası ve Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, herkesi Bitcoin satın almaya çağırdı. Peki küresel piyasalar mevcut istikrarsızlığını sürdürürken Bitcoin almak mantıklı mı?

Bitcoin almak risk mi, fırsat mı?

12 Mart’ta aniden 3 bin 700 dolara dek deüşn Bitcoin, o günden beri son derece çalkantılı bir seyir izliyor. 7 bin dolarda çok güçlü bir direnç oluşturan kripto para henüz bu seviyeyi geri kazanmakta başarılı olamadı. Bu haberin yazıldığı esnada BTC 6 bin 654 dolardan işlem görüyor. Fiyatların ne zaman toparlanacağı ise meçhul.

Geçen ay yaşanan büyük çöküş, kripto alanında ciddi bir panik yaratmasına rağmen, Coinbase tarafından yayımlanan bir rapora göre ciddi bir alım fırsatı oluşmasına sebep oldu. Fiyat o zamandan beri önemli ölçüde artmış olsa da özellikle halving hızla yaklaştığı için varlığın geleceği oldukça belirsiz. Bu durum büyük riskleri beraberinde getirdiği gibi pek çok yatırımcı için bir alım fırsatı olabilir.

Herkes fırsat olarak görmüyor

Bu nedenle Novogratz, varlıkların beklentilerin altında seyrettiği bir zamanda satın alınması için çağrıda bulunmuş olabilir. Halving olayı tarihsel olarak Bitcoin fiyatını yükseltmede çok etkili oldu. Halving’e iki aydan az bir süre kaldı.

Ancak bazıları bu konuda farklı bir görüşe sahip. Morgan Creek’in kurucu ortağı Jason A. Williams, halving’in BTC üzerinde olumlu bir etkisi olmayacağını, bunun yerine fiyatta bir düşüşe neden olacağını söylüyor.

zycrypto

Önde gelen kripto para borsası kullanıcılarına faiz vermeye başlıyor


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitfinex’te artan Bitcoin Long miktarının arkasında ne var?

Coin Ajans

8 Aralık BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, LINK, DOT, ADA, BNB ve XLM Fiyat Analizi

Bitcoin 7.000 doların altına düştü: Bundan sonra ne olacak?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası