CoinAjans.com
Altcoin

Piyasa can çekişirken Tezos nasıl pump yapabiliyor?

fairspin_koinmedya

Kripto para piyasalarında işler iyi gitmemesine rağmen Tezos nasıl pump yapabiliyor? Bunun altında yatan nedenleri gelin birlikte anlamaya çalışalım.


Piyasaya rağmen Tezos nasıl pump yapmaya devam edebiliyor?

Tezos (XTZ) kripto piyasalarını sallayan son düşüşlere karşı mukavemetli bir görüntü sergiliyor ve geçen hafta başlamış olduğu rallisine devam ediyor. XTZ 1.33 Dolara kadar yükseldi. İvme kazanmaya devam ediyor ve muhtemelen başarılı bir çeyreğe doğru gitme sinyalleri veriyor.

XTZ pump yapmaya devam edecek gibi

Tezos fiyat hareketleri yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Çünkü bu iye doğru gidişin altını dolduracak anlamlı bir neden görünmüyor. Bu yükselişe sebep olarak gösterilebilecek en mantıklı açıklama ise Coinbase tarafından yapılan son ekleme sayesinde kripto paranın daha ulaşılabilir olması olarak görünüyor.

tezos nasıl pump

XTZ fiyat hareketleri göreceli olarak küçük bir piyasada hareket etmesine yardımcı olan boğa grafiği göstergelerini daha fazla takip ediyor. Tezos’un 24 saatlik işlem hacmi 113 milyon Dolar düzeyinde ve bu rakam kripto para tarihinde en büyük ikinci rakam olarak karşımıza çıkıyor. XTZ, geçen ay durgun pozisyonu olan 0.76 Dolar düzeylerinden yükselişe geçti ve bir kez daha birkaç Dolar fiyatlarına doğru girişimde bulunmuş oldu.

 Tezos projesindeki erteleme XTZ fiyatının daha düşük olmasına neden oldu

XTZ için yaşanan aksamalardan biriside ayı piyasası süresince ana ağın piyasaya sürülmesindeki gecikme olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum fiyatı aşağı çekti ve XTZ listelenme mücadelesi yaşadı. Bunun sonucu olarak da varlık yeni bir fiyat keşif aşaması yaşadı. İlk token zayıf bir işleme rağmen 4-5 Dolara kadar kolayca yükselirken varlık bu kadar şanslı görünmüyordu.

Şu anda Tezos harekete geçmiş görünüyor. Kripto para eşsiz bir işlem profiline sahip ve kullanışlı borsalar üzerinde işlem görüyor. Koinin işlem hacminin çoğu Binance üzerinden gerçekleşiyor. Kraken ve Coinbase borsaları da buna destek veriyor. Bu durum XTZ’nin bu piyasalardaki pump aktivitelerinin devam edeceğine işaret olabilir.

XTZ fiyatı aynı zamanda Bitcoin’den (BTC) yüksek düzeyde bağımsız olarak hareket edebiliyor. İşlem hacminin % 27’si direkt olarak ABD Dolarına karşı gerçekleşirken, % 30’u Tether’e (USDT) karşı gerçekleşiyor. Bu durum aynı zamanda kripto paraya, piyasaya rağmen hareket edebilme ve eşsiz likidite kaynaklarını keşfedebilme olanakları sağlıyor.

Ayrıca balina aktiviteleri için Binance’nin XTZ’nin yeni fiyat hareketleri için bir alan oluşturabileceği öne sürülüyor. Bununla birlikte bu pump hareketini bir dumpın takip etmeyeceğinin garantisini kimse veremiyor.

tezos nasıl pump

Bu durumun bir diğer faydası ise ayı piyasasına rağmen istekli kalabilen güçlü Tezos topluluğu olarak karşımıza çıkıyor. Bazıları pazar fiyatlarına çok fazla bakmamak gerektiğini tavsiye ederken, ağın destekçileri akıllı sözleşmelerin ve tahvil tokenlerin potansiyeline odaklanıyor.

XTZ için son canlandırıcı unsur ise Coinbase aracılığıyla oluşturulan koruyucu cüzdanın borsada işlem gören ürünlerin üreticisi olan Amun’un dikkatini de çekmiş olması. Tezos, Avrupa pazarı için ürün geliştiren Amun tarafından seçilen dokuz koinden biri.

Kaynak

İlgili Haberler

2019’a Yüzde 2.136’lık Artışla Damga Vuran Altcoin, Fırladı!

Coin Ajans

Blockchain platformu NULS hacklendi – 480 bin dolarlık token kaybı var

Coin Ajans

12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası