CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Piyasa çöküşünün kripto milyarderlere acı reçetesi TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto para milyarderleri sadece birkaç gün içinde milyarlarca dolar kaybetti. Bu, piyasanın ne kadar volatiliteli olduğunun yeni bir göstergesi. Müthiş kayıplara rağmen söz konusu kripto zenginleri hala şikayet edemeyecekleri kazançlara sahip.


Sadece 9 günde kripto milyarderleri 15.5 milyar dolar kaybetti

2021 yılı boyunca Bitcoin ve Dogecoin gibi kripto paraların değeri adeta uçtu. Ancak yine de kolay çıktığı kadar da çökebiliyor. Bundan dolayı son çöküş sırasında kripto para milyarderlerinin kaybı 15.5 milyar gibi çok yüksek bir rakam.

10 Mayıs’ta Bitcoin’in değeri 59,423 dolardı. Ancak hemen ardından yüzde 36 düştü. Sonuçta 12 kripto milyarderinin toplar varlığı da çok büyük düşüş yaşadı.

Forbes’in raporuna göre, 19 Mayıs’ta kripto para milyarderlerinin toplam net varlığı 62.3 milyar dolardan 46.8 milyar dolara geriledi.

En büyük kaybı ise Sam Bankman-Fried yaşadı. 10 Mayıs’ta 16.7 milyar doları olan bu yatırımcı şimdi 11.5 milyar dolarlık kripto paraya sahip.

İlgili – Huobi’nin 100 milyon dolar yatırımının hedefindeki kripto paralar

Bankman-Fried eski bir Wall Street traderi ve kripto ticareti şirketi Alameda Research’ü kurmuştu. Ayrıca Forbes’in kendi kendine zengin olan listesindeki en genç isim. 2019 yılında kripto türev borsası FTX’i kurduktan sonra zengin olmuştu. FTX’in tokenlerinin değeri ise yakın zamanda yüzde 37 düştü.

Piyasa çöküşünden etkilenen diğer milyarderler ise şöyle: Winklevoss ikizleri, Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor ve blockchain platformu Ethereum kurucularından Vitalik Buterin.

Milyarlarca dolarlık kayba rağmen hala artıdalar

Bu volatiliteli piyasaya rağmen, 12 kripto para milyarderi bu yılın başında oldukları durumdan daha fazla varlığa sahipler. Mart ayının başında bu zenginlerin toplam net varlığı 37.3 milyar dolardı. Şimdi son düşüşe rağmen hala net varlıkları 46.8 milyar dolar.

Son zamanlarda Dogecoin fiyatı yükselse de bu 12 en zengin kripto yatırımcısının ana varlığı hala Dogecoin değil. Bankman-Fried’in ana varlığı FTX tokenler. Miyarder Brian Armstrong ise ana yatırımını Coinbase hisselerinde tutuyor. Fred Ehrsam’in yatırımı Bitcoin ve Changpeng Zhao ise Binance üzerinden yönetiyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

Circle CEO’su Biden Dönemini Yorumladı: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Bahis Büyük!

Bitcoin’den 500 Dolarlık Ralli! İşte Önceki 5 Tahmini Doğru Çıkan Analistin Hedefi

Coin Ajans

2020’de En Çok Hangisi Kazandırdı? Altın, Bitcoin, Petrol ve Borsa Karşılaştırması

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası