CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Piyasa kötü gitse de Google’da “Bitcoin” arama terimi yükselişte

bitcoin haberleri coinajans.com

Bir süredir karşı karşıya olduğu aşağı yönlü piyasaya rağmen “Bitcoin” terimiyle yapılan aramaların sayısı, Google’da artış gösteriyor.

BTC fiyatı geçen hafta kötü çöktü ve bu hafta da farklı görünmüyordu. Ancak, insanların Bitcoin’e olan ilgisi arttı. Google’da “Bitcoin” aramalarını önceki aylara göre daha yüksek olması dikkat çekiyor.

8 ila 14 Mart aralığı, Bitcoin için yılın en kötü haftasıydı. Zira küresel piyasalardaki çöküşle birlikte BTC fiyatı da yüzde 50 oranında düştü. Ancak bu hafta Google Trends, “Bitcoin” terimiyle yapılan aramalarda yüzde 90 artış bildirdi.

Piyasa kötü gitse de Google’da “Bitcoin” arama terimi yükselişte 3

Bu kadar yoğun bir arama hacminin 2017’deki zirve ve 2019’un haziran ayından sonra tarihte üçüncü kez görüldüğünü ortaya koyan Google Trends, özellikle Amerika’daki yoğunluğa dikkat çekiyor.

Bu durum kripto para birimlerine ilginin arttığını gösteriyor olsa da, Google arama sonuçları, Blockchain’e olan ilginin son 12 ay içinde kademeli olarak düştüğünü ortaya koydu.

Piyasa kötü gitse de Google’da “Bitcoin” arama terimi yükselişte 4

cryptopolitan

Bitcoin yükselişe geçti! BTC son 24 saatte yüzde 12 yükseldi


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ekonomide Neler Oluyor? İşte 6 Sektör Öncüsünden Bitcoin, Petrol ve Dolar Öngörüsü

Bitcoin balinası hareketlendi: Binance’e 33,8 milyon dolarlık transfer!

Coin Ajans

Ünlü Yatırımcı Sezona Dikkat Çekti: “Halving Bitcoin’de Yükselişi Tetikleyecek”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası